ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürleri Gelişim Seminerlerine Devam Ediyoruz

Okul Müdürleri Gelişim Seminerlerine Devam Ediyoruz

Okul müdürlerinin mesleki gelişimlerini sürdürmeleri, eğitim yönetimi alanındaki yeniliklerden haberdar olmaları ve çalışmalarında uygulamaya dönük paylaşımlarını sağlamak amacıyla Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Okul Müdürleri Gelişim Semineri” Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’un katıldığı açılış programıyla başladı.

 

25-29 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek ikinci aşama seminerlerin ilkinde 15 saati akademisyenler, 15 saati de maarif müfettişleri tarafından olmak üzere 30 saatlik gelişim semineri verilmişti. İkinci aşamada yine 30 saat verilecek seminerler Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ankara Atatürk Lisesi ile Ankara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde belirlenen okul yöneticilerinin formatörlüğünde yürütülecek.

 

Okul müdürlerine verdikleri eğitim seminerinin ilk aşamasında aynı ilçede bulunan eğitim yöneticilerinin bir araya getirildiğini, okul müdürleri gelişim seminerlerinin ikinci aşaması olarak nitelendirdiği bu seminerlerin ise aynı okul türlerinin idarecilerinin katılımıyla gerçekleştirileceğini belirterek okul idarecilerine hitap eden Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt: “Aynı uygulama türündeki idarecilerimizi bir araya getirmemizdeki ana neden sorunlarınızı ve örnek olabilecek uygulamaları birbirinizle paylaşarak yönetimsel bakış açınızı geliştirmenizi istiyoruz. Biz, takım ruhuyla çalışmanızı ve cevapları beraberce aramanızı önemsiyoruz. Ekip içinde uyumlu, takım oyunu oynayabilen, verilen görevi yerine getiren yöneticiler istiyoruz. Bireysel yetenekleriniz sizin artılarınız olsun. Aynı zamanda sizin değişim ve gelişime her zaman açık olmanızı arzu ediyoruz.” dedi.

 

Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, yönetim anlayışı olarak hata arayan veya hata yapıldıktan sonra müdahale getiren bir anlayışa sahip olmadıklarını, hata nasıl yapılmaz anlayışında olduklarını belirterek okul yöneticilerine seminere gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

 

Kurs Programı (Anaokulu)

Kurs Programı (İlkokul)

Kurs Programı (Ortaokul)

Kurs Programı (Lise)

 

26-01-201626-01-201626-01-201626-01-201626-01-2016

 

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.