ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YÜREĞİYLE GÖRENLERİN PROJESİ "KALBİMLE OKUYORUM, ARMAĞAN EDİYORUM" HAYATA GEÇTİ

YÜREĞİYLE  GÖRENLERİN PROJESİ

Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Harun FATSA, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Sayın Ali ODABAŞ ile birlikte "Kalbimle Okuyorum, Armağan Ediyorum Sesli Kitap Projesi"nin tanıtım ve bilgilendirme toplantısına katıldı.

Yürekle görme ortak noktasında birleşerek görme engelli vatandaşlarımızı kitap satırlarıyla buluşturan projede yer alan öğrencilerimiz bir ilke imza atıyorlar.

"Konuşan Kitaplık" stüdyolarında, öğrencilerimizin ses verdiği kitap sayfaları görme yetersizliği olan vatandaşlarımızın hizmetine sunulmaya başlandı.

Proje kapsamında 9 merkez ilçemizde seslendirme yapmak üzere seçilen 10. ve 11. öğrencilerimiz Milli Kütüphane Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Konuşan Kitaplık birimindeki stüdyolarda gönüllü okuyuculuk faaliyetlerine başladılar. Şu ana kadar öğrencilerimizin sesleriyle hayat bulan 25 kitap görme yetersizliği bulunan kullanıcıların hizmetine sunuldu.

Gönüllü Öğrencilerimiz Bir Ses, Bir Göz Olma Yolunda

Sosyal sorumluluklarını yerine getiren gönüllü öğrencilerimiz, sürdürülebilir toplumsal fayda bilinçlerinin gelişmesinde, görme engeli bulunan vatandaşlarımızla empati yapabilmenin farkındalığında, sıradan bir şeymiş gibi düşünülen görme yeteneğinin paylaşılabilir olduğunun bilincine varmada ve Türkçe'yi diksiyon kurallarına uygun kullanmanın önemini kavramada tüm engelleri ortadan kaldıran bu projede yer almanın mutluluğunu dile getirdiler.

Gönüllü olarak projede yer alan öğrencilerimizin sesleriyle hayat verdiği kitaplar görme yetersizliği olan pek çok vatandaşa göz olmak üzere dijital raflarda yerini alacak.

Proje ortakları olarak büyük bir gurur yaşadıklarını dile getiren Millî Eğitim Müdürümüz Sayın FATSA ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Sayın ODABAŞ'ın öğretmen ve öğrencilere teşekkür etmesinin ardından günün anısını ölümsüzleştiren hatıra fotoğrafları çekilmesi ile toplantı sona erdi.

20-09-202220-09-202220-09-202220-09-202220-09-202220-09-2022

 

 

 

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.