ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yükseköğretime Giriş Sınavı (YGS)’na Katılacak Öğrencilerimize Başarılar

Yükseköğretime Giriş Sınavı (YGS)’na Katılacak Öğrencilerimize Başarılar

Yükseköğrenim hayalleri ve ideallerini gerçekleştirmek için koştukları uzun soluklu maratonun ilk basamağı olan Yükseköğretime Giriş Sınavı (YGS)’nda tüm öğrencilerimize Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başarılar diliyor, öğrenci ve velilerimizin sınav heyecanını paylaşıyoruz.  

 

Ankara’mızda 577 engelli ve 151.921 öğrencimiz 8862 salonda sınavlarına girecek ve 21.744 görevli de öğrencilerimizin sınavlarının sağlıklı ve huzurlu geçmesi için her türlü yardımı sağlayacaktır. Öğrencilerimiz şunu kesinlikle unutmasınlar ki katılacağınız bu sınav sizin için hayatta olmazsa olmaz değildir. Bu sınavı lütfen hayati derecede önemseyip kendiniz için ölüm kalım savaşı haline getirmeyin. Gireceğiniz hiçbir sınav sağlığınızdan ve sizden daha önemli değildir. Sınavınız nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın aklınızdan çıkarmamanız gereken bir şey var ki: Bizim için değerli olan sizlersiniz. 

 

Değerli Veliler,

Çocuklarımız bizlerin yarını, geleceğidir. Öğrencilerimizin uzun çalışma maratonu sonunda yaşamlarını şekillendirmek için, üniversiteyi kazanması en büyük dileğimiz. Sınav sonucunda alacakları puan her ne olursa olsun onlara her zaman destek olalım ve onlara ne kadar değerli olduklarını hissettirelim. Hiçbir sınav ve alınacak hiçbir sonucun, çocuklarınızın gözünüzdeki ve gönlünüzdeki değerini değiştirmeyeceğine inanıyorum. Çocuklarınızı daima seviniz çünkü çocuklarınız en kıymetli hazinenizdir. 

 

Yarınlarımızı Emanet Edeceğimiz Sevgili Öğrencilerimiz,

Yükseköğrenim sürecinin ilk basamağı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı ile büyük emekler vererek büyüttüğünüz ürünlerin ilk hasadını, meyvesini alacaksınız. Sonuç ne olursa olsun bu sınavları sizin kişiliğinizi ölçen sınav olarak algılamayın. Sınavlar sadece akademik bilgi birikiminizi, yorum gücünüzü ve süreyi doğru kullanma becerinizi ölçer.

 

Sizlerin bu sınavda başarmak için elinizden gelen tüm gayreti göstereceğinize eminiz. Kendinize inanın ve güvenin. Her zaman yanınızda olan tüm sevenlerinizin bu süreçte de yanınızda olacağını unutmayın. Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü olarak heyecanınızı paylaşıyor ve bizler için ne kadar kıymetli olduğunuzu sizlere bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

 

Bu sınavı gelecekle ilgili hedeflerinize, kurduğunuz hayallerinize ulaşacağınız, çalışmalarınızın karşılığını alarak üniversiteli olma yolunda ilk adımı atacağınız bir sınav olarak değerlendirmenizi istiyor, bu sınava katılacak tüm öğrencilerimize tekrar başarılar diliyor ve öğrencilerimizi en derin muhabbetimizle gözlerinden öpüyoruz.

 

                                                                                                                    Erol BOZKURT

                                                                                                           Ankara Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.