ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YÖNETİCİ GELİŞTİRME PROGRAMI EĞİTİM SEMİNERLERİ AÇILIŞ TÖRENİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

YÖNETİCİ GELİŞTİRME PROGRAMI EĞİTİM SEMİNERLERİ AÇILIŞ TÖRENİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Ankara İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Harun FATSA, Çankaya Nevzat Ayaz MTAL'de düzenlenen "Yönetici Geliştirme Programı Seminerleri Açılış Töreni"ne katılarak; okul ve kurum yöneticilerimizle bir araya geldiler. Kendilerine; Şube Müdürlerimiz Hayrettin BALCI ve Osman ŞİMŞEK ile İlçe MEM Yaşar TÜRK de eşlik ettiler.

20. Millî Eğitim Şûrası'nda alınan tavsiye kararlar doğrultusunda planlanan çalışmalardan biri olan "Yönetici Geliştirme Programı"; okul yöneticiliğinin profesyonel bir meslek olarak tanımlanması, öğretim liderliğine odaklanılması, yöneticilerin meslekî gelişimlerinin desteklenmesi ve özlük haklarının güçlendirilmesine yönelik olarak oluşturulmuştur.

Ankara İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Harun FATSA hitaplarında; okullarımızın niteliğinin okul yöneticilerimizin yetkinliği ile artacağının altını çizdi. Okul yöneticilerinin, olumlu okul ikliminin oluşturulmasındaki önemine değindi. 

Açılış töreni; Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'in, "Öğretmen ve Okul Yöneticilerinin Meslekî Gelişim Programı Tanıtım Töreni" hitaplarına ait videonun sunumu ile son buldu.

18-04-202218-04-202218-04-2022

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.