ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yenimahalle’ deki Okul Müdürleri Eğitim Yönetimi Semineri’nde Buluştu

Yenimahalle’ deki Okul Müdürleri Eğitim Yönetimi Semineri’nde Buluştu

 

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Eğitim Yönetimi Semineri’nin merkez ilçelerdeki son durağı Yenimahalle oldu.

 

2 Mart günü Yenimahalle Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen açılış töreniyle başlayan eğitim seminerine ilçedeki okullarda görev yapan yaklaşık yüz yirmi okul müdürünün katılması planlandı.

 

Açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gül’ün yaptığı konuşmayla başladı. Gül, konuşmasında “bizi biz yapan değerler” in yaşatılmasında okul müdürlerinin çok önemli sorumluluklarının olduğunu vurgulayarak çalışmalarını, bu kutlu görevin bilincinde sürdürmelerini arzuladıklarını belirtti.

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, konuşmasına yapılan bu çalışmaları çok önemsemelerinin nedenine dikkat çekerek başladı. Okullarımızda öğrencilerin spor, tiyatro, halkoyunları, şiir gibi sosyal ve kültürel etkinliklere yöneltilmesinin önemine işaret etti. Çocuklarımızın sosyalleşmesi ve özgüven kazanmaları açısından bu tür etkinliklerin çok önemli katkısı olduğunu anlattı.

 

Bozkurt, akademik başarıyla birlikte kendine ve yaşadığı topluma güvenen bir nesil yetiştirmenin önemli olduğunu anlatan Erol Bozkurt: “ Çocuklarımıza her zaman sevgi ve şefkatle yaklaşın; kullandığımız dil sevgi dili olsun. Başarı ve okula uyum konusunda sorun yaşadığımız öğrencileri kazanmak ve topluma kazandırmak zorundayız. Tek bir ferdi bile sokaklara terk etme ve kaybetme lüksümüz yok. Çocuklarımızı, onları bekleyen kötü niyetli kişilerin ve zararlı alışkanlıkların kucağına itemeyiz. Sizden bu konuda ciddi gayret bekliyorum.” dedi.

 

Bütün çabalarının ve çalışmalarının özünü ‘samimiyet ve muhabbet’ in oluşturduğunu söyleyen Erol Bozkurt: “ Sizlere olabildiğince yakın olmaya ve sizlerle aramızdaki mesafeyi daraltmaya çalışıyoruz. Dilimiz Yunus Emre’nin, Mevlânâ’nın, Hacı Bektaş’ın sevgi dilidir. Sizlerle aynı dili konuşmak istiyoruz; siz de bize yaklaşın, yakın olun istiyoruz.” sözleriyle çalışma ve hizmet felsefelerini özetledi.

 

Bozkurt, eğitim seminerinin düzenlenmesinde katkısı olanlara, Ankara, Hacettepe ve Gazi Üniversitesi öğretim üyelerine ve eğitime katılan okul müdürlerine teşekkür etti. Ankara Kalkınma Ajansı’nın, Maarif Müfettişleri Başkanlığı’nın ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar- Ge biriminin ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin desteklerini yanlarında hissetmekten dolayı mutlu olduklarını vurguladı. Eğitim seminerinin başarılı ve verimli geçmesi temennileri ile konuşmasını tamamladı.

 

Yenimahalle deki Okul Müdürleri Eğitim Yönetimi Seminerinde BuluştuYenimahalle deki Okul Müdürleri Eğitim Yönetimi Seminerinde BuluştuYenimahalle deki Okul Müdürleri Eğitim Yönetimi Seminerinde BuluştuYenimahalle deki Okul Müdürleri Eğitim Yönetimi Seminerinde BuluştuYenimahalle deki Okul Müdürleri Eğitim Yönetimi Seminerinde BuluştuYenimahalle deki Okul Müdürleri Eğitim Yönetimi Seminerinde BuluştuYenimahalle deki Okul Müdürleri Eğitim Yönetimi Seminerinde BuluştuYenimahalle deki Okul Müdürleri Eğitim Yönetimi Seminerinde BuluştuYenimahalle deki Okul Müdürleri Eğitim Yönetimi Seminerinde BuluştuYenimahalle deki Okul Müdürleri Eğitim Yönetimi Seminerinde Buluştu

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.