ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"YAYA GÜVENLİĞİNİN NÖBETÇİSİYİZ"         2019 yılı, İçişleri Bakanlığımız tarafından "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla "Yaya Öncelikli Trafik" yılı ilan edilmişti. Bu kapsamda devletin, tüm unsurları ile farkındalık eyleminde olduğunu göstermek amacıyla ülke genelinde eş zamanlı olarak farkındalık etkinlikleri düzenlenmişti. İlki 06 Şubat 2019'da gerçekleştirilen bu etkinlikler yıl genelinde farklı zamanlarda yapıldı.

          Farkındalık etkinliklerinin devamı niteliğinde olan ve bu defa yaya güvenliğini sağlamak üzere "Devletin tüm unsurlarıyla konunun takipçisi ve bu hususta nöbette olduğunu göstermek, karayolu trafiğinde vatandaşlarımızın ve yol kullanıcılarının daha bilinçli ve güvenilir bir trafik ortamında hayatlarını sürdürebilmelerini sağlamak amacıyla Ankara geneli yaya geçitlerinde "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" sloganıyla yayalar tarafından yoğun olarak kullanılan yaya geçitlerinde etkinlikler düzenlendi.

          Trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek için İçişleri Bakanımız Süleyman SOYLU'nun katılımlarıyla ilimizde gerçekleştirilen "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" etkinliğine Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet AKTAŞ, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Sayın Arif ÇETİN, Ankara Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, Ankara İl Emniyet Müdürü Sayın Servet YILMAZ, Ankara Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ünsal BULUT, Yenimahalle Kaymakamı Sayın Selda DURAL, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer KIRBAÇ katıldı.

          Orhan Cemal Fersoy İlkokulu ve Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi önündeki yaya geçitlerinde başlayan ve Akay Kavşağında devam eden etkinliğe halkımız ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

         Trafikte ve yaya geçitlerinde yapılan benzetimlerle öğrencilere, sürücülere ve halka yaya güvenliğinin önemi gösterilirken, yaya güvenliği hakkında bilgiler verildi. Katılımcıların bilgilendirilmesi ve öğrencilerin yaya geçidi benzetimlerinden sonra etkinlik son buldu.

02-10-201902-10-201902-10-2019

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.