ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Üniversite Sınavına Girecek Adaylar İçin Çalışmalarımız Hızla Sürüyor

Üniversite Sınavına Girecek Adaylar İçin Çalışmalarımız Hızla Sürüyor

 

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğünün desteklediği “Üniversite Tercih Fuarı” üniversite adaylarına doğru tercih yapabilmeleri için 08-09 Temmuz 2015 tarihleri arasında Ankara Congresium’da kuruluyor.

 

Türkiye genelindeki devlet ile vakıf üniversiteleri ve dünyadaki sayılı üniversiteleri bir araya getiren Üniversite Tercih Fuarında, üniversite adayları için kritik bir dönem olan tercih zamanının en iyi şekilde değerlendirilmesi hedefleniyor. Doğru gelecek için doğru tercih yapmanın gerekliliğine inanarak yola çıkan Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü, üniversite adaylarının tercihlerini en doğru şekilde yapabilmeleri için çalışmalarını titizlikle yürütüyor.

 

Fuar süresince, üniversite adayı gençlerimizin tercihlerini hatasız yapabilmelerine fırsat sağlayacak tercih danışma masaları oluşturulacak ve üniversite adayı öğrencilerimiz, uzman eğitimcilerden tercih danışma hizmetini ücretsiz olarak alabileceklerdir.

 

Üniversite Tercih Fuarında, üniversitelerin akademisyenleri tarafından “Meslek Seçimi, Kariyer Planlama, Doğru Tercih, Tercihin Altın Kuralları” konularında seminerler verilecektir.

 

120 üniversitenin katılımıyla gerçekleştirilen ve tek tercih fuarı olan “Üniversite Tercih Fuarı”nda öğrencilerimize, üniversitelerin yetkilileriyle yüz yüze görüşme imkanı, uzman akademisyenlerle soru cevap niteliğinde görüşme fırsatı sağlanacak ve öğrencilerimize burs olanakları, yatay ve dikey geçiş, çift ana dal, yan dal, taban puanlar, tercih ve sıralamalar hakkında bilgi verilecektir.

 

Fuar 08-09 Temmuz 2015 tarihlerinde ve 10:00 /18:00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecektir.

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.