ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye’de Bir İlki Gerçekleştiren Abidinpaşa Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesinden Ankara Millî Eğitim Müdürlüğüne Ziyaret

Türkiye’de Bir İlki Gerçekleştiren Abidinpaşa Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesinden Ankara Millî Eğitim Müdürlüğüne Ziyaret


Ankara’da 4, Türkiye’de ise 25 okulda bulunan Biyomedikal Cihaz Teknolojileri (BCT) alanında Abidinpaşa Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi bir ilke imza attı.


Abidinpaşa Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Biyomedikal Cihaz Teknolojileri alanında hazırlan BCT Kalibrasyon laboratuvarının Dünya standartlarında olduğu Türk Akreditasyon Kurumu (TURKAK) tarafından tescil edilerek kendilerine TURKAK Akreditasyon belgesi verildi. Türkiye’de ortaöğretimler düzeyinde akredite olan tek okul olma özelliğine sahip Abidinpaşa Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenleri bu başarılarını Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt ile paylaşmak amacıyla Müdürlüğümüzü ziyaret ettiler.

Hastanelerin sahip oldukları tıbbi cihazların doğruluğunu tespit amacıyla güvenilir bir kalibrasyon uygulamasına ihtiyaç bulunduğunu gözlemlediklerini belirten okul yöneticileri, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri alanında yetiştirdikleri öğrencilerine daha nitelikli bir eğitim imkanı sağlamak ve sektörün ihtiyacı olan güvenilir bir deney/kalibrasyon hizmetini sunmak amacıyla Deney/kalibrasyon laboratuvarını kurduklarını ifade ettiler.

Başarılarından ötürü Abidinpaşa Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenlerini tebrik eden Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt: “Başarıya inanmış, kendini nasıl daha çok geliştirebileceğini düşünen, içinde yaşadığı toplumun ihtiyaçlarını giderebilme azim ve kararlılığında olan, teknolojik yeniliklerin takipçisi bir ekibin başaramayacağı iş, kazanamayacağı ödül yoktur. Bunu Dünya standartlarında bir kalibrasyon laboratuvarını ülkemize kazandıran Abidinpaşa Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenlerinde de görmekteyiz. Kendilerini bu başarılarından dolayı tebrik ediyor ve Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü olarak ülkemiz ve milletimizin gelişmesi adına atılan her adımda idarecilerimizin, öğretmen ve öğrencilerimizin destekçisi olacağız.” dedi.

20-04-2016
Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.