ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE'DE BİR İLK DAHA

"Etimesgut İlçemizdeki Elvanköy İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türkiye'de ilk kez UVC ve ozon ile aynı anda hava dezenfeksiyonu yaparak havada bulunan zararlı organizmaları ve patojenleri yok edebilen cihaz üretti."
TÜRKİYE'DE BİR İLK DAHA

Ankara Etimesgut Elvanköy İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin ürettiği cihaz; hem UVC lamba, hem de ozon dezenfektasyonunu aynı anda uygulayarak havada bulunan zararlı organizmaları ortadan kaldırmakta ve kuvvetli fanları sayesinde ortamda bulunan havayı çekip bir kapalı hazneden geçmesi sırasında; UVC lamba ve ozon jeneratörü ile havayı dezenfekte etmektedir. Üretilen cihaz ayrı ayrı iki dezenfektan makinesine ihtiyaç duymadan UVC lamba  ve ozon jeneratörünü tek bir kombine sistem hali)

UVC lamba ve ozon jeneratörünü ayrı ayrı sistemler olmaktan çıkarıp tek sistem haline getiren cihaz, Ultraviole C lamba Işınımı ile gün içerisinde vakit geçirdiğimiz kapalı ortamlarda bulunan virüs, bakteri, mantar vb. insan sağlığını tehdit eden patojenleri havanın hazneden geçişi sırasında %90 oranında öldürür.

Ozon, oksidasyon gücü yüksek bir gaz olması nedeniyle, dezenfeksiyon amacıyla özellikle son yıllarda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Hammaddesi oksijen olan ozon gazı, tek doğal dezenfektandır. Ozon dezenfeksiyonu (Sirküle edilen hava/ haznede kalış süresi oranında), hücreyi eriterek (lysing) veya hücre zarını yırtarak %90 oranında yok eder.

UVC VE OZON DEZENFEKTASYON CİHAZI:

1-Herhangi bir kimyasal madde kullanıma gerek kalmadan hedef bölgede %99,99' a varan mikro organizma dezenfektasyonu sağlar.

2-Taşıma kolaylığı ile istenilen yere güvenle taşınabilir ve kurulabilir.

3-Standartlara ve sertifikalara bağlı kalınarak tamamen okul Ar-Ge ekibi çalışması ile yerli ve milli olarak okulumuzda üretilmiştir.

4-Cihazin patent başvurusu yapılmıştır.

 

KULLANIM ALANLARI:

Konutlar, odalar, çocuk odaları, sınıflar, okullar, ofisler, toplantı odaları, mağazalar, giyinme ve deneme kabinleri, mutfak, lokanta, restoran, dükkanlar, ameliyathaneler, laboratuvarlar, hastane odaları, ibadethaneler, asansör gibi ortamlarda havayı dezenfekte etmek için hızlı ve güvenilir bir teknoloji sunar.

Teknik Bilgiler:

Boyut (cm) : 25x55x25

Ağırlık (gr) : 3000 (3 Kg)

Işık Kaynağı : UVC La

29-12-202029-12-202029-12-2020

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.