ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE ÖĞRETMENLER KUPASI LANSMANI YAPILDI

TÜRKİYE ÖĞRETMENLER KUPASI LANSMANI YAPILDI

         Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel tüm okul ve kurumlarda görev yapan öğretmenlere yönelik Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce düzenlenen "Türkiye Öğretmenler Kupası," Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU'nun katıldığı törenle tanıtıldı.

         Öğretmenlerin dört spor branşında mücadele ettiği Türkiye Öğretmenler Kupası'nın, Ankara'da düzenlenen tanıtım toplantısına, Bakanlarımızın yanı sıra Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan BOYACI, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Mehmet Nezir GÜL, Spor Genel Müdürü Sayın Mehmet BAYKAN, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, Müdür Yardımcılarımız, Gençlik ve Spor Müdürlüğü il yöneticileri, federasyon başkanları ve öğretmen sporcular katıldı.

         Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK yaptığı konuşmada turnuvanın amacını şu sözlerle anlattı: "Bu faaliyetleri sadece bir kupa, bir yarışma olsun ya da etkinlik olsun diye yapmıyoruz, aslında biz gönülleri birleştirmeye, el ele tutuşmayı sağlamaya çalışıyoruz. Spor vasıtasıyla sporun iyileştirici gücü vasıtasıyla toplumu bütünleştirmeye de çalışıyoruz. Spor, toplumun sağlığını koruyan bir faktördür. Spor vasıtasıyla insanların kişiliğinin gelişmesinin söz konusu olduğu bir durum var. Yani spor, kişilik eğitiminde de genel insan eğitiminde de önemli. Spor kültürde de önemli. Dolayısıyla bütün bu sportif faaliyetlerin aslında bir eğitim, kültür faaliyeti olduğunun farkındayız."

         Turnuva Heyecanı Sürüyor

Türkiye Öğretmenler Kupası turnuvasında öğretmenler, salon futbolu, basketbol, voleybol ve masa tenisi olmak üzere dört dalda yarışıyor. Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğinde planlanan ve yürütülen turnuva kapsamında, ilçelerde branşlara göre takımlar oluşturuldu ve 21 Ekim'de il birinciliği müsabakaları başladı. İl birincileri 30 Ekim'e kadar sürecek maçların sonucunda ortaya çıkacak. Türkiye genelinde 8 bölge bazında bölge birincilikleri belirlenecek. 13 Kasım 2019'da açıklanacak bölge birincileri, 24 Kasım Öğretmenler Günü Haftası'nda Ankara'ya gelerek, Türkiye Şampiyonluğu müsabakalarına katılacak.

Turnuva sonucunda ilk 3'te yer alan takımlara kupa, madalya ve başarı belgesi verilecek.

24-10-201924-10-201924-10-2019

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.