ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ'NİN TAM DESTEK BURSLU ÖĞRENCİLER ORYANTASYON PROGRAMINA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR DA KATILDI

TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ'NİN TAM DESTEK BURSLU ÖĞRENCİLER ORYANTASYON PROGRAMINA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR DA KATILDI

        Türk Eğitim Derneği'nin tam destek burslu öğrenciler oryantasyon ve 2019 ? 2020 eğitim öğretim yılı açılış töreni TED Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Belgin AYVAŞIK ve Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR'ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

        TED Üniversitesi Spor Salonundaki törende Sayın AYVAŞIK ve Sayın AKPINAR'a  TED Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Levend PARNAS, TED Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Selçuk PEHLİVANOĞLU, Müdür Yardımcılarımız Abdurrahman TÜLÜCE, Göktan METO ve üniversite yöneticileri eşlik ederken akademisyenler, öğretim görevlileri ve öğrenciler hazır bulundular.

        Törende Müdürümüz Sayın AKPINAR ve Sayın PEHLIVANOĞLU konuşma yaptılar. Müdürümüz yaptığı konuşmasında: "Türk Eğitim Derneğinin bu anlamlı açılış töreninde sizlerle birlikte olmaktan, çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimine katkıda değeri yadsınamayacak çalışmalara imza atan, bu anlamda önemli imkanlar sunan Türk Eğitim Derneğinin 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı açılış töreninde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğumu ifade ediyor, Türk Eğitim Derneğinin yaptığı bu çalışmaların ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

            Eğitim meselesi, özünde bir insan meselesidir. Ekonomisi güçlü, toplum yapısı sağlam, dünyaya öncülük eden ülkelerin en önemli vasfı, insanı merkeze alan bir eğitim öğretim sistemine sahip olmalarıdır. Ülkemizin geleceğe dair hedeflerine ulaşmasında birincil önceliğimiz, ana ögesi ve baş öznesi insan olan bir eğitim öğretim sistemidir.

         Çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı çocuklar yetiştirmek amacıyla yaptığımız çalışmalarda kamu kurumlarımızla, özel sektör temsilcilerimizle ve sivil toplum kuruluşlarımızla iş birliği içerisinde olmak bizler için çok anlamlı.

        Bildiğiniz gibi zengin bir medeniyet birikimini temsil eden, genç ve dinamik nüfusa sahip, geleceğe dair iddiaları olan ülkemizin hedeflerine ulaşması, nesillerini kaliteli bir eğitim öğretim sistemiyle buluşturmasına bağlıdır. Ülkemizin hayallerini hedeflere, hedeflerini gerçeğe dönüştürme mücadelemizde en büyük güç kaynağımız; nitelikli, özgüveni yüksek, millî ve manevi değerlerimizle teçhiz edilmiş nesillerimizdir.

           Türk Eğitim Derneği, işte tam da bu noktada yeterli maddi olanağa sahip olmayan başarılı çocuklarımızın eğitimlerini desteklemekte ve Türk eğitim sistemine maddi ve bilimsel katkılar sağlayarak genç nesillerimize destek olmaktadır.

        Eğitimde fırsat eşitliğine katkı sağlamak ve donanımlı nesiller yetiştirmek amacıyla kuruluşundan itibaren maddi imkânları kısıtlı fakat başarılı öğrencilere burslar vermekte olan Türk Eğitim Derneğinin eğitimin desteklenmesi anlamında yaptığı ve yapmakta olduğu çalışmaları takdirle karşılıyor, eğitime vermiş oldukları desteklerden dolayı kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Sözlerime son verirken sevgili öğrencilerimize üstün başarılar diler, bütün misafirlerimize saygı ve sevgilerimi sunarım.

          Değerli meslektaşlarımın, öğretmen arkadaşlarımın da öğretmenler gününü şimdiden en kalbî duygularımla kutlarım." dedi. 16-11-201916-11-201916-11-201916-11-2019

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.