ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 2204-A LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ FİNAL YARIŞMALARININ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

TÜBİTAK 2204-A LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ FİNAL YARIŞMALARININ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

          TÜBİTAK tarafından 52'ncisi düzenlenen 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri final yarışmalarında ilimiz Ankara'dan başvurusu yapılmış olan 517 projeden, tüm bölge değerlendirmelerinde 240 proje finalist olarak belirlenmiş olup, 1-3 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen final değerlendirmesinde ise 3'ü birincilik, 1'i ikincilik, 2'si üçüncülük ve 3'ü teşvik ödülü olmak üzere toplam 9 proje ödül almaya hak kazanmıştır.

          2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri final yarışmalarında birincilik ödülü almaya hak kazanan öğrencilerimiz, öğrenim gördükleri okullarımız ve ödül aldıkları alanları şöyledir;

     -  Değerler Eğitimi Alanında Birincilik Ödülü

Emirhan Bilgili ve Osman Bera Uzun, Ankara Özel Beştepe Anadolu Lisesi

          TÜBİTAK tarafından 52'ncisi düzenlenen 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri final yarışmasında ilimiz Ankara'dan tüm bölge değerlendirmelerinde finalist olarak belirlenen 240 projeden Değerler Eğitimi Alanında Birincilik Ödülü Ankara Özel Beştepe Anadolu Lisesi öğrencilerinden Emirhan Bilgili ve Osman Bera Uzun'a verilmiştir. Öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz.

     -  Tarih Alanında Birincilik ÖdülüA

AtakanÖnaldı ve Berkay Özer, Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi

          TÜBİTAK tarafından 52'ncisi düzenlenen 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri final yarışmasında ilimiz Ankara'dan tüm bölge değerlendirmelerinde finalist olarak belirlenen 240 projeden Tarih Alanında Birincilik Ödülü Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi öğrencilerinden Atakan Önaldı ve Berkay Özer'e verilmiştir. Öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz.

     -  Teknolojik Tasarım Alanında Birincilik Ödülü

Şüheda Sıla Akman, Taylan Ünver ve Buğra Ayhan, Özkent Akbilek Fen Lisesi

          TÜBİTAK tarafından 52'ncisi düzenlenen 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri final yarışmasında ilimiz Ankara'dan tüm bölge değerlendirmelerinde finalist olarak belirlenen 240 projeden Teknolojik Tasarım Alanında Birincilik Ödülü Özkent Akbilek Fen Lisesi öğrencilerinden Şüheda Sıla Akman, Taylan Ünver ve Buğra Ayhan 'a verilmiştir. Öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz.

          2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri final yarışmalarında ikincilik, üçüncülük ve teşvik ödülü almaya hak kazanan öğrencilerimiz, öğrenim gördükleri okullarımız ve ödül aldıkları alanlar ise şöyledir;

     -  Psikoloji Alanında İkincilik Ödülü;

Selin Yüksel ve Aybüke Kaygısız - Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Fen Lisesi

     -  Biyoloji- Su Okuryazarlığı Tematik Alanında Üçüncülük Ödülü

Yusuf Efe Kıvılcım - Ankara Fen Lisesi

     -  Biyoloji - Halk Sağlığı ve Koruyucu Sağlık Hizmetleri Tematik Alanında Üçüncülük Ödülü

Kaan Özcan -TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi

     -  Coğrafya Alanında Teşvik Ödülü

Türker Coşkun - Nermin Mehmet Çekiç Anadolu Lisesi

     -  Değerler Eğitimi Alanında Teşvik Ödülü;

İlkiz İpek Ayten - Yenimahalle Bilim ve Sanat Merkezi

     -  Kimya Alanında Teşvik Ödülü;

İsmail Şenay ve Asrın Deniz Akdal - Özel Eryaman Bilim Doğa Anadolu Lisesi

         Yarışmaya sundukları projelerle dereceye girerek İlimizi gururlandıran öğrencilerimiz başta olmak üzere, tüm katılımcıları ve emeği geçen herkesi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

12-06-202112-06-202112-06-202112-06-2021

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.