ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TERTEMİZ YARINLAR OKULLARDAN BAŞLAR

TERTEMİZ YARINLAR OKULLARDAN BAŞLAR

Türkiye'nin en kapsamlı temizlik ve hijyen projesi olan Tertemiz Yarınlar Okullardan Başlar, 81 ilde başladı. Proje kapsamında ÖBA'da yayınlanan "Okullarda Hijyen Eğitimi Semineri" ile okul idarecileri ve destek personeline temizlik ve hijyen eğitimleri veriliyor. Öğretmenler ise "Hijyen Eğitimi Semineri" videolarıyla okul öncesinden ilkokula, ortaokuldan liseye kadar milyonlarca öğrenci ve veliye bu eğitimleri aktarıyor. Proje kapsamında, öğretmenlerin liderliğinde, "yaparak ve yaşayarak öğrenme ilkesi" doğrultusunda sosyal sorumluluk kampanyaları hayata geçiriliyor, iyi uygulama örnekleri tüm Türkiye'de yaygınlaştırılıyor. Siz de okulunuzda ve okul çevresinde temizlik ve hijyen odağındaki dönüşüme liderlik yapabilir, kampanyanızı tasarlayıp uygulamak için İyi Uygulamalar Yarışması'nın şartnamesini inceleyebilirsiniz.

 

Detaylı bilgi için; www.tertemizyarinlar.org web sitesinden ve il millî eğitim müdürlüklerinden alabilirsiniz.

 

"Gelin, daha temiz bir toplum için hep birlikte harekete geçelim!"

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.