ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOFEST 2023 İSTANBUL EN İYİ SUNUM ÖDÜLÜ

TEKNOFEST 2023 İSTANBUL EN İYİ SUNUM ÖDÜLÜ

TEKNOFEST 2023 İSTANBUL EN İYİ SUNUM ÖDÜLÜ

Türkiye'nin en büyük havacılık, teknoloji ve uzay festivali Teknofest 2023 Atatürk Havalimanı'nda binlerce teknoloji meraklısının katılımıyla sona erdi..

27 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanında düzenlenen TEKNOFEST 2023 İstanbul Türkiye Finalinde Çubuk Bilim ve Sanat Merkezi ortaokul kategorisinde "Sağlıkta Sağlıklı Ürünlerin Çizimi" Projesi ile "En İyi Sunum Ödülü"nü aldılar.

Öğrencilerimizin milli teknoloji üretme ve geliştirme konusundaki ilgilerini arttırmayı ve yeteneklerini keşfetmeyi amaçlayan TEKNOFEST'in ön değerlendirmesinden başarıyla geçen takımımız İnsanlık Yararına Teknolojileri yarışmasında "Sağlık ve İlk Yardım" ortaokul kategorisinde "Sağlıkta Sağlıklı Ürünlerin Çizimi" isimli projeleri başarıya imza attılar.

Projemizin amacı şu an kullanılan 3D çizim programlarında yapılan kişiye özgü yapay organ, sağlık ürünleri gibi çizimlerin koordinatları çekilip, ikincisinde yazıldığında çizime ulaşılmakta ve bu programların çoğu şuan bulut sistemi üzerinden de çalışabilmektedir. Projemizde geliştirilen algoritma ile çizimlerimiz şifrelenmekte ve kişiye özgü sağlık ürünlerinin çizimine şirketler veya başkaları ulaşamamaktadır.

Geliştirilen 3D çizim programı, çizimin buluta şifreli halde gitmesini sağlayan algoritma ve yazılım tamamen takıma ait yerli ve millidir.

Bizlere bu gururu yaşatan öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

04-05-2023

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.