ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİTLERİ ANMA GÜNܒNDE CEBECİ ASKERİ ŞEHİTLİĞİ ZİYARET EDİLDİ

ŞEHİTLERİ ANMA GÜNܒNDE CEBECİ ASKERİ ŞEHİTLİĞİ ZİYARET EDİLDİ

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 104. yıl dönümü anma etkinlikleri kapsamında Ankara Valisi Sayın Vasip Şahin, 4. Kolordu ve Ankara Garnizon Komutanı Korg. Ali Sivri, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Müdür Yardımcılarımız Hayati Koca, Bedri Ekşi şehit aileleri, gaziler, şehit ve gazi sivil toplum kuruluşları, Ankara Garnizonunda görevli TSK personeli, Mamak Suzan Mehmet Gönç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileriyle birlikte Cebeci Askeri Şehitliğinde düzenlenen anma törenine katıldı.

Cebeci Askeri Şehitliği’nde 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla düzenlenen törende şehitler dualarla anıldı.

Çok sayıda şehit ailesinin de katıldığı törende, Vali Şahin Şehitlik Anıtı´na çelenk bıraktı. Şehitler anısına saygı atışı yapıldıktan sonra askeri bando eşliğinde İstiklal Marşı okundu. Şehitler için Kur´an okunmasının ardından İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu tarafından dua yapıldı.

Cebeci Askeri Şehitliğinde düzenlenen tören, Vali Vasip Şahin’in beraberindeki heyetle birlikte şehitlerin mezarlarını gezerek karanfil bırakması ile sona erdi.

18-03-201918-03-201918-03-2019

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.