ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAYIN BAKANIMIZ ZİYA SELÇUK “ZİYA ÖĞRETMEN İLE EĞİTİM BULUŞMALARI”NA HAYMANA, POLATLI VE MEB ŞURA SALONU’NDA DEVAM ETTİ

SAYIN BAKANIMIZ ZİYA SELÇUK “ZİYA ÖĞRETMEN İLE EĞİTİM BULUŞMALARI”NA HAYMANA, POLATLI VE MEB ŞURA SALONU’NDA DEVAM ETTİ

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK 2023 Eğitim Vizyonu’nun açıklandığı 23 Ekim 2018 tarihinden bu tarafa il ve ilçelerde öğretmen ve okul yöneticileriyle buluşmaya devam ediyor.

Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK’un 22 Mart Cuma günü  “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları” programı kapsamında Haymana, Polatlı, MEB Şura Salonu’nda gerçekleştirdiği toplantılara Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR da eşlik etti.

Haymana, Polatlı ve MEB Şura Salonu’nda gerçekleştirilen toplantılarda, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR öğretmenlerle sohbet etti ve sorularını cevapladı.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK programlarda, geçmişte biriktirdiği deneyimlerin Vizyonun ortaya konulmasında büyük payı olduğunu belirterek, acil çözümlerle değil, zaman içinde demini alacak projelerle, adım adım eğitimde hedeflenen noktaya ulaşılacağını söyleyerek sürecin merkezinde öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin olduğuna dikkat çekerek, öğretmenlere “Birlikte başaracağız.” mesajını verdi.

Türkiye’nin eğitim alanında çok önemli bir birikimi olduğunu vurgulayan Sayın Bakanımız, eğitimde mutfakta dönüşüm gerçekleştirilmesi gerektiğinin, bunun da öğretmenler eliyle yapılabileceğinin altını çizdi.

Toplantılarda, tanıtımı yapılan “Tasarım ve Beceri Atölyelerinin”, “Okul Profili Değerlendirme” çalışmasının ve yeni yapılacak projelerin bir araya toplandığında bütünün parçalarını birleşeceğine dikkat çeken Sayın Bakanımız, tasarım beceri atölyelerindeki altyapının UNESCO’nun ISCED başlıklı bir meslek ve sektör sınıflandırmasının izdüşümü olduğunu, ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrencilerin bu atölyelerde, kendilerini tanıma fırsatı bulacağına işaret etti. “Okul Profili Değerlendirme Çalışmasıyla” da eğitimde fırsat eşitliği yaratılacağının ve okullar arasındaki imkân farklılıklarıyla eş zamanlı biçimde öğrenme farklarının da azalacağının altını çizdi.

Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK’un 22 Mart Cuma günü  “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları” programı kapsamında Haymana ve Polatlı’da gerçekleştirdiği toplantılarda Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Hüseyin BALTUTAR, MEB Şura Salonu’nda gerçekleştirdiği toplantı da ise, Millî Eğitim Müdür Yardımcılarımız ve Şube Müdürlerimiz hazır bulundu.

22-03-201922-03-201922-03-2019

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.