ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Sanata Engel Yok: En Özel Öğrenciler, Eserler ve Etkinlikler” Sergisi Açılışı

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Engelliler Haftası nedeniyle düzenlenen “Sanata Engel Yok: En Özel Öğrenciler, Eserler ve Etkinlikler” sergisi, Ankara Büyükşehir Belediyesi Güvenpark Sanat Galerisinde açıldı.
“Sanata Engel Yok: En Özel Öğrenciler, Eserler ve Etkinlikler” Sergisi Açılışı

Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ferda Yıldırım, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, Ankara Kent Konseyi Başkanı Seyfi Saltoğlu ve Ankara Millî Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı’nın katılımıyla açılışı yapılan sergide, Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi, Özel Eğitim Meslek Lisesi ve Bilim Sanat Merkezi öğrencileri tarafından hazırlanan 160’a yakın eser, sanatsever ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. 

Mithat Enç Görme Engelliler Okulu ve Yasemin Karakaya Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin verdiği konser ile başlayan serginin açış konuşmasında, engelli bireylerin yaşamın her alanında var olmalarının önemine dikkat çeken Müsteşar Yardımcısı Ferda Yıldırım, ‘Bugün önemli bir gün, engelli öğrencilerimizin özgün çalışmalarını gördük. El emeği, göz nuru eserler. Ben çok gurur duydum.’ dedi.

Özel eğitim okullarımızda eğitim gören öğrencilerimizin el emeği, göz nuru olan eserlerin bir sanatçıdan aşağı kalır yanının olmadığını belirten Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, ‘Engellilik diye bir şey söz konusu değildir; yeteneklerin, yeterliliklerin ve becerilerin engellenmediği sürece herkesin geliştirilecek yönleri vardır. Eserleriyle bu sergiye hayat veren öğrencilerimize, onların öğretmenlerine ve fedakâr anne babalarına teşekkür ediyorum.’ dedi.

Özel eğitim öğrencilerinin yeteneklerinin ve başarabildiklerinin ortaya konulması açısından bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu vurgulayan Ankara Millî Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, ‘Böylesine özel bir serginin ev sahipliğini yapmaktan gurur duyuyoruz.’ dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Güvenpark Sanat Galerisinde düzenlenen “Sanata Engel Yok: En Özel Öğrenciler, Eserler ve Etkinlikler” Sergisi, 10-16 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ankaralı sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecektir.

11-05-201711-05-201711-05-2017

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.