ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Samsung Akademi Mezun Verdi

Samsung Akademi Mezun Verdi

Eğitime %100 Destek Projesi kapsamında “Geleceğin Mimarı Sizler, Bugünden Yanınızda Bizler” sloganıyla Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü ile Samsung Electronics arasında imzalanan protokol kapsamında Samsung Akademiden mezun olan öğrencilerimiz Milli Eğitim Bakanlığı ve Samsung onaylı sertifikalarını aldılar.

 

Ankara’daki 8 farklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 153 öğrencimiz 06 Ekim 2014’te başladıkları ve bir sene boyunca aldıkları 236 saatlik teorik ve pratik eğitimi başarıyla tamamlamış ve Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kurulan Görüntü ve Ses, Bilgisayar ve Yan Ürünleri, Mobil Cihazlar ve Beyaz Eşya laboratuvarlarında uygulamalı teknik eğitim alma imkanına kavuşmuş gerek ürünlerin teknik özelliklerini, gerek tamir ve teknik desteği kapsayan uygulamalı eğitimleri, alanında uzman eğitmenlerden alarak  mezun olmaya hak kazanmışlardır.

 

Ankara seymenlerinin halk oyunları gösterisiyle başlayan Samsung Akademi mezuniyet töreninde Bakanlığımız Müsteşarı Yusuf Tekin, mesleki ve teknik eğitim veren okulların en güzide okullardan biri olması için çalıştıklarını,  yakın zamanda da bu liselerin Türkiye’nin yükselen yıldızı olacağını belirtti. Eğitim sürecinde öğrencilerimize katkı sağladığı için Samsung firmasının Türkiye’deki yöneticilerine ve bu eğitim sürecini başarıyla tamamladıkları için öğrencilere teşekkürlerini iletti.

 

Kore Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Yunsoo Cho bir ülkenin zenginleşmesinde en önemli etkinin eğitim olduğunu vurgulayarak başladığı konuşmasında, Samsung; Kore ve dünyada elde ettiği başarı hikayesini Türkiye’yle de paylaşmak için Samsung Akademisini oluşturmuştur. Eğitim aracılığıyla sizin gibi yetenekli insan gücünü yetiştirdiği takdirde Türkiye’de de Samsung gibi büyük firmaların doğacağına inanıyorum, dedi.

 

Samsung Akademi’den; beyaz eşya, ses ve görüntüleme cihazları, bilgisayar ve yan ürünleri, mobil cihazlar laboratuvarlarında eğitim alan öğrencilere mezuniyet belgeleri ve ödülleri takdim edildikten sonra günün anısına toplu fotoğraf çekimi yapıldı. Dönem arkadaşları adına mezuniyet konuşmasını İrem Nur Arda’nın yaptığı tören mezunlar kütüğüne plakanın çakılmasıyla devam etti. Programın sonunda öğrencilerin eğitim aldığı laboratuvarlar gezildi.

 

Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan mezuniyet törenine Bakanlığımız Müsteşarı Yusuf Tekin, Kore Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Yunsoo Cho, Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş, Ankara Vali Yardımcısı S. Hurrem Aksoy, Kurumların üst düzey yetkilileri,  Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt,  Samsung Electronics Türkiye Başkanı  Yoonie Joung, Kore Gazileri, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

Samsung Akademi Mezun VerdiSamsung Akademi Mezun VerdiSamsung Akademi Mezun VerdiSamsung Akademi Mezun VerdiSamsung Akademi Mezun VerdiSamsung Akademi Mezun VerdiSamsung Akademi Mezun VerdiSamsung Akademi Mezun VerdiSamsung Akademi Mezun VerdiSamsung Akademi Mezun VerdiSamsung Akademi Mezun VerdiSamsung Akademi Mezun VerdiSamsung Akademi Mezun Verdi

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.