ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SALGIN HASTALIK SÜRECİNDE OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURUMLARINDA UZAKTAN EĞİTİM (Buradayım Öğretmenim Projesi Değerlendirme Raporu)

SALGIN HASTALIK SÜRECİNDE OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURUMLARINDA UZAKTAN EĞİTİM (Buradayım Öğretmenim Projesi Değerlendirme Raporu)

2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılında yürütülen "Buradayım Öğretmenim Projesi" salgın hastalık döneminde okul öncesi eğitimi düzeyi çocukların ihtiyaçları gözeterek planlanmış bütünsel bir dizi çalışma (çevrimiçi etkinlikler, masal saati ve aile katılım etkinlikleri) ile acil durum uzaktan öğretime ani geçiş uygulamalarını içermektedir. 

Alan uzmanları tarafından hazırlanan ve saha uzmanları tarafından onaylanan etkinlikler Ankara genelinde bulunan 120 resmi anaokulundaki okul öncesi öğretmenlerin, öğrencilerin ve ebeveynlerinin katılımıyla 6 hafta boyunca çevrimiçi yürütülmüştür. 

"Buradayım Öğretmenim Projesi" raporu, salgın hastalık döneminin sosyal hayatı zorlayıcı koşulları içerisinde okul öncesi çocukları için ivedilikle harekete geçme çabalarını içermektedir.

Söz konusu rapor, Salgın Hastalık dönemindeki çabaların ve çıktılarının raporlanması yoluyla, gelecekte gerçekleşebilecek benzer mahrumiyet durumlarına ışık tutması ve okul öncesi eğitim alanına katkı sunması ümidiyle hazırlanmıştır.

 

Buradayım Öğretmenim Projesi Değerlendirme Raporu

 

26-12-202226-12-2022

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.