ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şahin Ortaokulu’nun Genç Bilim Adamları Birincilik Sevincini Erol Bozkurt’la Paylaştı

Şahin Ortaokulu’nun Genç Bilim Adamları Birincilik Sevincini Erol Bozkurt’la Paylaştı

TÜBİTAK 4006 Robot Bilim Projesi’nin Akıllı Araçlar kategorisinde Türkiye 1.liğini elde eden Kazan Şahin Ortaokulu öğrencileri, sevinç ve gururlarını paylaşmak üzere öğretmenleriyle birlikte Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’u ziyaret ettiler.

 

Ziyarette ilk olarak Okul Müdürü Nalan İncecik proje ve yarışma süreci hakkında kısa bilgi verdi.  “ Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu´nun elektronik yayını Bilim Genç´in, gençleri robot teknolojileriyle tanıştırmak amacıyla düzenlediği TÜBİTAK 4006 Robot Bilim Projesi kapsamında 5, 6 ve 7´nci sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen etkinliğe bu yıl yaklaşık 200 okul, 1200 Proje, 400 öğretmen ve 6000 öğrenci katıldı. Okulumuz üç proje ile Türkiye finaline katılmış ve Park Yeri Bulan Robot Projesi ile birinciliği elde etmiştir.” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt konuşmasında şunları söyledi: “ Öğrencilerin bu tür proje ve yarışmalara katılmalarını çok önemsiyoruz. Hele ailelerinin de çocuklarını desteklediğini görünce daha çok mutlu oluyoruz. Zamanlarını internet kafe ya da sokaklarda geçirmek yerine bir şeyler öğrenerek ve üreterek geçirmelerini tercih ve tavsiye ediyoruz. Anne babaları da evlatlarının desteklenmesinde gösterdikleri duyarlı davranışlarından dolayı kutluyorum.”

 

Konuşmasına çocuklarımızın sosyalleşmesine, üretime ve bilime yönelik çalışmalara yönelmesine büyük önem verdiklerini söyleyerek devam eden Bozkurt: “ Önceki gün Samsung Akademi mezuniyet ve sertifika törenindeydim. Samsung dünya çapında bir marka ve gençler için iyi bir örnek… Dev bir firma olmuş ve bütün dünyaya elektronik ürün satıyorlar. Kore’yi insanlar belki tanımayabilir ama Samsung’u herkes tanıyor; yani markaları ülkelerinin önüne geçmiş… Sizler de pekâlâ bunu başarabilir, dünyada tanınan marka üretebilirsiniz. Hepinizi kutluyorum; emeği geçen öğretmenlere ve özellikle ailelere teşekkür ediyorum.” diyerek geleceğin şekillenmesinde ailelerin ne kadar büyük önem taşıdığına dikkat çekti. Türkiye 1.si olan gençlerle teker teker ilgilenen Bozkurt, yaptıkları robotu ilgiyle izledi; onlarla ne kadar çok gurur duyduğunu ve başarılarından dolayı mutlu olduğunu vurguladı.

 

Ziyarette Kazan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Göktaş, okulun proje öğretmenleri, okul aile birliği başkanı ve öğrenci velileri de hazır bulundu.

 

Şahin Ortaokulunun Genç Bilim Adamları Birincilik Sevincini Erol Bozkurtla PaylaştıŞahin Ortaokulunun Genç Bilim Adamları Birincilik Sevincini Erol Bozkurtla PaylaştıŞahin Ortaokulunun Genç Bilim Adamları Birincilik Sevincini Erol Bozkurtla PaylaştıŞahin Ortaokulunun Genç Bilim Adamları Birincilik Sevincini Erol Bozkurtla PaylaştıŞahin Ortaokulunun Genç Bilim Adamları Birincilik Sevincini Erol Bozkurtla PaylaştıŞahin Ortaokulunun Genç Bilim Adamları Birincilik Sevincini Erol Bozkurtla PaylaştıŞahin Ortaokulunun Genç Bilim Adamları Birincilik Sevincini Erol Bozkurtla PaylaştıŞahin Ortaokulunun Genç Bilim Adamları Birincilik Sevincini Erol Bozkurtla PaylaştıŞahin Ortaokulunun Genç Bilim Adamları Birincilik Sevincini Erol Bozkurtla Paylaştı

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.