ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pursaklar Eğitim Yönetimi Seminerinin İlk Aşamasını Tamamladı

Pursaklar Eğitim Yönetimi Seminerinin İlk Aşamasını Tamamladı

 

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Dede Korkut Anadolu Lisesi’nde yapılan Yönetici Eğitim Seminerlerinin Pursaklar’daki ilk ayağı Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’un da katıldığı törenle tamamlandı.

 

Törende konuşan Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, geçen yıl nisan ayından itibaren yürüttükleri ve çok yoğun geçen yönetici görevlendirme süreci hakkında bilgi verdi. Milli Eğitim camiası içinde okul müdürlüğünün çok önemli bir yeri olduğunu bu nedenle de önemsediklerini belirtti. Bozkurt: “ Milli Eğitim camiasının hizmet sunduğu en değerli varlığımız, velinimetimiz olan öğrenci ve öğretmenlerimize en yakın mesafede sizler varsınız. Bu gerekçeyle sizlerin öneminiz bir kez daha artıyor.” dedi.  

 

Erol Bozkurt, konuşmasında lider ve vizyoner yöneticiye ihtiyaç duyulan bir dönemde yaşadıklarını dile getirdi. “ Biz Ankara Milli Eğitime ve ona bağlı kurumlarda kendini ve muhataplarını yoran yönetici istemiyoruz. Bu nedenle de birlikte çalıştığınız yardımcılarınız ve hatta öğretmenleriniz sizin ekip arkadaşlarınızdır. Onlarla iş bölümü ve iş birliğini önemseyin.” diyerek takım çalışmasını neden önemsediklerinin altını çizmiş oldu. Ardından konuşmasında, atanan müdür döneminin sona erdiğini, seçilen müdür döneminin başladığını bir kez daha vurguladı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü; verilen bu eğitim seminerleriyle, müdürlere her şeyi öğretmek iddiası içinde olmadıklarını; onlarda bir farkındalık oluşturmak istediklerini, kendilerini geliştirmeleri için bir ufuk açmak niyetinde olduklarını anlattı. Eğitim çalışmalarının ikinci ve üçüncü aşamalarının da yapılacak ihtiyaç analizi sonrası planlanacağını sözlerine ekledi. Bu eğitimlerde en kısa yoldan elde edilen kazancın, okul müdürlerinin bir birini tanıma ve bir biriyle kaynaşma imkânı bulması olduğunu söyledi. Erol Bozkurt, seminerlere katılan ve katkısı olan herkese teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

 

Bozkurt, beraberinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz olduğu halde Saray İlkokulu’na geçti. Okul Sütü Programı açılışında halkoyunları gösterisi yaparak büyük beğeni toplayan minikleri sınıflarında ziyaret eden Erol Bozkurt, onlarla sohbet etti, şakalaştı; miniklere hediyeler verdi. Sınıf ziyaretlerinin ardından öğretmenler odasında öğretmenlerle bir süre sohbet etti.

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Bozkurt’un Pursaklar ziyareti de bu samimi buluşmayla sona erdi.

 

Pursaklar Eğitim Yönetimi Seminerinin İlk Aşamasını TamamladıPursaklar Eğitim Yönetimi Seminerinin İlk Aşamasını TamamladıPursaklar Eğitim Yönetimi Seminerinin İlk Aşamasını TamamladıPursaklar Eğitim Yönetimi Seminerinin İlk Aşamasını TamamladıPursaklar Eğitim Yönetimi Seminerinin İlk Aşamasını TamamladıPursaklar Eğitim Yönetimi Seminerinin İlk Aşamasını TamamladıPursaklar Eğitim Yönetimi Seminerinin İlk Aşamasını TamamladıPursaklar Eğitim Yönetimi Seminerinin İlk Aşamasını TamamladıPursaklar Eğitim Yönetimi Seminerinin İlk Aşamasını TamamladıPursaklar Eğitim Yönetimi Seminerinin İlk Aşamasını TamamladıPursaklar Eğitim Yönetimi Seminerinin İlk Aşamasını TamamladıPursaklar Eğitim Yönetimi Seminerinin İlk Aşamasını TamamladıPursaklar Eğitim Yönetimi Seminerinin İlk Aşamasını TamamladıPursaklar Eğitim Yönetimi Seminerinin İlk Aşamasını TamamladıPursaklar Eğitim Yönetimi Seminerinin İlk Aşamasını TamamladıPursaklar Eğitim Yönetimi Seminerinin İlk Aşamasını TamamladıPursaklar Eğitim Yönetimi Seminerinin İlk Aşamasını TamamladıPursaklar Eğitim Yönetimi Seminerinin İlk Aşamasını TamamladıPursaklar Eğitim Yönetimi Seminerinin İlk Aşamasını TamamladıPursaklar Eğitim Yönetimi Seminerinin İlk Aşamasını Tamamladı

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.