ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PROAKTİF ANKARA ERASMUS+ PAYLAŞIM FESTİVALİ YAPILDI

    
PROAKTİF ANKARA ERASMUS+ PAYLAŞIM FESTİVALİ YAPILDI

     10- 11- 12 Ekim tarihlerinde Avrupa çapında eş zamanlı etkinliklerle üçüncüsü düzenlenen "ErasmusDays" Avrupa festivali kapsamında Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ProAktif Ankara Erasmus+ Paylaşım festivali Podium AVM'de gerçekleştirildi.

           Festivale Ankara Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, Müdür Yardımcılarımız Hayati KOCA, Mehmet ÇALIŞKAN, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer KIRBAÇ, Keçiören Ilce Milli Eğitim Müdürü Ayhan IŞIK, Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan AYCAN  ve Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç ÖZEL katılırken festivale öğretmenler, öğrenciler ve veliler yoğun ilgi gösterdi.

         Milli Eğitim Bakanlığı ve il düzeyinde davetlilerin bulunduğu, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve öğrencilerin katılımıyla renklenecek festival kapsamında gerçekleşen program, her kesimden Erasmus+ yararlanıcısının projelerinin sonuçlarının yaygınlaştırılmasına yönelik stantlar, proje çıktılarının paylaşılmasına yönelik sergiler, kazanımların paylaşılmasına yönelik atölyeler, tecrübe paylaşım toplantıları gibi etkinliklerle oluşturulmuş olup, öğrenci gruplarının sahne performansları ve çeşitli oyunlarla zenginleştirilerek konuklara hem faydalı hem de eğlenceli bir gün sundu.

         ErasmusDays etkinlikleri ile Erasmus+ Programı'nın, Erasmus+ projelerinin ve yararlanıcı hikayelerinin daha görünür hale gelmesi, her kesimden Erasmus+ yararlanıcısının projelerinin sonuçlarını ve hikayelerini yerelde paylaşması beklenmektedir. Bu doğrultuda, ErasmusDays etkinlikleri ile Erasmus+ Programının potansiyel yararlanıcısı tüm hedef gruplarla birlikte deneyim paylaşımının yapıldığı faaliyetlerin planlanması hedeflenmektedir. Proje sahibi her kurum kendi etkinliğini planlayabilecektir. Daha önce uygulanmış veya mevcut projenizin yaygınlaştırılmasına yönelik faaliyetler düzenlenebilecektir.

12-10-201912-10-201912-10-201912-10-201912-10-2019

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.