ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Öğretim Kurumları Mevzuat Semineri Kızılcahamam’da Düzenlendi

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Özel Öğretim Kurumları Mevzuat Semineri 25 – 26 Şubat tarihlerinde Kızılcahamam’da yapıldı.
Özel Öğretim Kurumları Mevzuat Semineri Kızılcahamam’da Düzenlendi

Kızılcahamam ilçemizde düzenlenen Özel Öğretim Kurumları Mevzuat Seminerine, Bakanlığımız Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Şube Müdürleri Cevdet Bulut ve Vedat Kuşgözoğlu’nun yanı sıra Ankara Millî Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, Ankara Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Tayyip Kahyaoğlu,   İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, Özel Öğretim Bölümü Şube Müdürleri ve personeli katıldı.

Özel Öğretim Kurumları Mevzuat Semineri açış konuşmasını yapan ve millî birlik ve demokrasinin önemini vurgulayan Ankara Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Tayyip Kahyaoğlu, ‘Geçtiğimiz süre içinde Özel Öğretim Kurumları Kanununda bazı değişiklikler yapıldı. Bu kanun değişikliğinin hemen akabinde yönetmelikle ilgili çalışmalar Bakanlığımızca tamamlandı. Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü olarak yapılan bu değişiklikler hakkında bilgi sahibi olmak adına bu semineri düzenledik.’ dedi.

Milletimizin birlik ve beraberliğinin tarihin en eski zamanlarından günümüze kadar geldiğini ve bundan sonraki süreçte de payidar olarak kalacağını ifade eden Ankara Millî Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, ‘Özel Öğretim Kurumları çok geniş kapsamlı bir görev alanı olan, içerisinde muhtelif kursların ve eğitim kurumlarının bulunduğu bir bölümümüzdür. Bu kurumlardan bir olan Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinde yapılan bir takım değişiklikler hakkında sizleri bilgilendirmek adına bu semineri düzenledik. Bu seminerde verilecek olan bilgiler sayesinde özel sürücü kurslarının sürücü adaylarına verdikleri eğitim kalitesinin ve kazaları önleyici tedbirlerin arttırıldığı bir sürücü eğitimi sağlanacaktır. Yönetmelikte yapılan bu değişiklikler ışığında sürücü eğitimi başarı oranının önümüzdeki süreçte aratarak devam edeceğine inanıyoruz.’ dedi.  

Yapılan konuşmaların ardından Bakanlığımız Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Şube Müdürleri Cevdet Bulut ve Vedat Kuşgözoğlu,  Özel Öğretim Kurumları Mevzuat Değişiklikleri hakkında sunumlarını yaptılar.

Özel Öğretim Kurumları Mevzuat Semineri, eğitimlerin tamamlanmasının ardından toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

28-02-201728-02-201728-02-201728-02-201728-02-201728-02-201728-02-201728-02-201728-02-2017

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.