ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORTAK DUYARLILIKLA EĞİTİME DEVAM

ORTAK DUYARLILIKLA EĞİTİME DEVAM

Elmadağ İlçemizdeki Şehit Ersan UTLU İlkokulu/Ortaokulu Bilişim teknolojileri öğretmeni Üzeyir AYDOĞDU tarafindan geliştirilen yüz tanıma programı ile öğrencilerimizin fiziki mesafe kurallarına uyarak, maske kontrolleri yapıldıktan ve dezenfaktan kullanmaları sağlandıktan sonar okula girişleri yapılmaktadır.

Okulumuza sıra ile alınan öğrencilerimiz maske kontrolleri ve maske kuralına uyma durumları ile ilgili dönütler geliştirilen yüz tanıma programı aracılığıyla sağlanmaktadır.

Geliştirilen program ile maskesini takan öğrenciye "Okulumuza hoş geldiniz, maskenizi taktığınız için teşekkür ederiz" şeklinde olumlu dönüt verilmektedir. Maskesini takmayan öğrenciye ise "Lütfen maskenizi takınız, maskesiz giriş yapılamamaktadır" şeklinde dönüt verilmektedir. Öğrencimiz maskesini taktıktan ve dezenfaktan kullandıktan sonra sınıfına geçebilmektedir.

            Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin sıhhati, eğitimimizin sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için emek veren herkese teşekkür ederiz.

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.