ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarda Kuru Üzüm Dağıtımı Sayın Bakanımızın Katılımıyla Başladı

Okullarda Kuru Üzüm Dağıtımı Sayın Bakanımızın Katılımıyla Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü “Okul Üzümü Dağıtım Programı” Pursaklar Saray İlkokulunda Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın da katılımıyla başladı.

 

“Vitamin Deposu Okul Üzümü”,  “Akıllı ve Sağlıklı Nesiller İşin Sırrı Üzümde”, “Sağlıklı Beslen Sağlık İçin Hareket Et”  sloganlarını içeren Okul Üzümü Dağıtım Programında açış konuşmasını yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Genel Müdürü Mevlüt Gümüş, yatırımların en güzeli insana yatırımdır felsefesinden yola çıkarak   bu projeye adım attıklarını ve üzümün haftada 2 gün salı ve perşembe günleri 25 gramlık paketler halinde dağıtılacağını ve 4-10 yaş grubu öğrencilerin bu program kapsamında olduğunu açıkladı.

 

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş çocukların ve gençlerin sağlıklı ve doğal gıdalarla beslenmesini istediklerini abur cubur ve sağlıksız yapay gıdalarla beslenmemeleri gerektiğini belirterek başladığı konuşmasında çocukların obeziteye yakalanmaması için beslenmelerine dikkat etmeleri gerektiğinin altını çizdi.

 

Programı hayata geçirmekten duyduğu memnuniyeti ve 6 milyonu aşkın çocuğun bu programdan yararlanacağını belirterek başladığı konuşmasında Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı: “Program önümüzdeki yıl fındık, ceviz gibi takviyelerle sürecek şimdiden çocuklarımıza hayırlı uğurlu olsun, şifa olsun. 

 

Sayın Başbakanımıza,  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımıza, Sağlık Bakanlığımıza ve Bakanlık çalışanlarımıza, öğretmenlerimize, müdürlerimize, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize bu programın yürütülmesindeki  katkıları nedeniyle çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

2. sınıfları gezerek öğrencilere kendi elleriyle üzüm dağıtan Bakan Avcı, daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’un da kendisine eşlik etmesiyle öğretmenlerle bir araya gelerek sohbet etti, öğretmen ve öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

 

Okul Üzümü Dağıtım Programına  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, MEB Müsteşarı Yusuf Tekin ve Müsteşar Yardımcıları Muhterem Kurt ve Yusuf Büyük; Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Genel Müdürü Mevlüt Gümüş, Bakanlıkların çok sayıda üst düzey yöneticileri, Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri katıldı.

 

Programda ilkokul öğrencilerinin Karadeniz yöresini oynadıkları halk oyunları gösterisi büyük beğeni aldı.

 

Okullarda Kuru Üzüm Dağıtımı Sayın Bakanımızın Katılımıyla BaşladıOkullarda Kuru Üzüm Dağıtımı Sayın Bakanımızın Katılımıyla BaşladıOkullarda Kuru Üzüm Dağıtımı Sayın Bakanımızın Katılımıyla BaşladıOkullarda Kuru Üzüm Dağıtımı Sayın Bakanımızın Katılımıyla BaşladıOkullarda Kuru Üzüm Dağıtımı Sayın Bakanımızın Katılımıyla BaşladıOkullarda Kuru Üzüm Dağıtımı Sayın Bakanımızın Katılımıyla BaşladıOkullarda Kuru Üzüm Dağıtımı Sayın Bakanımızın Katılımıyla BaşladıOkullarda Kuru Üzüm Dağıtımı Sayın Bakanımızın Katılımıyla BaşladıOkullarda Kuru Üzüm Dağıtımı Sayın Bakanımızın Katılımıyla BaşladıOkullarda Kuru Üzüm Dağıtımı Sayın Bakanımızın Katılımıyla BaşladıOkullarda Kuru Üzüm Dağıtımı Sayın Bakanımızın Katılımıyla BaşladıOkullarda Kuru Üzüm Dağıtımı Sayın Bakanımızın Katılımıyla Başladı 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.