ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Ziyaretleri Aralıksız Sürüyor

Okul Ziyaretleri Aralıksız Sürüyor

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt ve beraberindeki heyet Yenimahalle İlçesi Şehit Aytaç Usta İlkokulunu ziyaret etti.

 

Okul ziyaretlerindeki amacının eğitimin en önemli unsuru olarak gördüğü öğretmen ve öğrencileri kendi ortamlarında ziyaret etmek olduğunu belirten Erol Bozkurt öğretmen ve öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek onlarla samimi bir ortamda sohbet etti.

 

Okul ziyaretleriyle idareci, öğretmen ve öğrencilere daha yakın olabildiğini ve onlara olabildiğince yakın durmaya çalıştığını belirten Erol Bozkurt: “ Bulduğum her fırsatta eğitim camiamızın mimarı olarak gördüğümüz ve eğitimin temeline oturtarak okul yönetiminde söz hakkı verdiğimiz sevgili öğretmenlerimizle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğumu bilmenizi istiyorum. Büyük bir aile olan Milli Eğitim Bakanlığının en değerli ve temel parçası olan öğretmenlerimizin başarısı,  çocuklarımızın başarısı ve aynı zamanda milletimizin başarısı demektir. Çünkü geleceğimizin emanetçisi olarak gördüğümüz gençlerimizi ve çocuklarımızı sizler yetiştireceksiniz. Bu vesile ile bizim için oldukça değerlisiniz. Çocuklarımıza verdiğiniz eğitimle ve onların ufkunda açacağınız hedeflerle güzel şeyler başaracağınıza dair inancımı bir kez daha tekrarlamak istiyorum.” dedi.

 

Ankara’da derslik başına düşen öğrenci sayısının ortalama 30 olduğunu ve sınıflarda daha modern bir seviyeye ulaşmak adına bu sayıyı 24’e çekmek için çalıştıklarını belirten Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, Ankara’da Cumhuriyet tarihiyle birlikte var olan okulların yenilenmeye ihtiyacı olduğunu, ayrıca kentsel dönüşüm projeleriyle birlikte bazı okulların ihtiyaca karşılık veremediğini ve Ankara’daki okulları yenileyebilmek adına özveriyle   çalıştıklarını belirtti.

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: “Ankara’nın derslik başına düşen öğrenci sayısında hedefimiz 24’e ulaşabilmesi için yaklaşık 8750 dersliğe ihtiyacı var. Derslik başına düşen öğrenci sayısının eğitimde kaliteyi ve başarıyı etkilediği bilinciyle bu konuda çalışmalarımızı büyük bir titizlik göstererek Bakanlığımız ve hayırseverlerimizle işbirliği içinde yürütüyoruz.” dedi.

 

Konuşmasına öğretmenlerden bir istekte bulunarak devam eden Erol Bozkurt, sizlerden isteğimiz geçmişini bilen, köklerine sahip çıkan, milli ve manevi değerlerine bağlı, bizi biz yapan değerlerimizin farkında olan ve bu değerlerimize sahip çıkan bir nesil yetiştirmenizdir. Unutmayınız ki geçmişini bilmeyenin geleceği olmaz. Güzel bir gelecek, geçmişine sahip çıkmak ve kültürel değerlerini yaşatmakla mümkündür. Evlatlarımızı iyi bir geleceğe hazırlamak gibi kutlu bir göreviniz var. Bu görevinizde her daim yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyor, hepinize başarılar diliyorum, dedi ve kendisine gösterilen ilgi ve nezakete teşekkür ederek okuldan ayrıldı.

 

Okul Ziyaretleri Aralıksız SürüyorOkul Ziyaretleri Aralıksız SürüyorOkul Ziyaretleri Aralıksız SürüyorOkul Ziyaretleri Aralıksız SürüyorOkul Ziyaretleri Aralıksız Sürüyor

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.