ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürleriyle Toplantıların Yeni Adresi Altındağ ve Çankaya

Okul Müdürleriyle Toplantıların Yeni Adresi Altındağ ve Çankaya

Sene sonuna yaklaşılırken okul yöneticileriyle bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunan Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, son olarak Altındağ ve Çankaya’daki okul yöneticileriyle buluştu. 29 Mayıs Cuma günü Dikmen Nevzat Ayaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Altındağ Ankara Lisesi salonlarında gerçekleşen toplantılara okul müdürlerinin yanı sıra müdür yardımcıları da katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Tayyip Kahyaoğlu, her iki toplantıda da yaptığı konuşmada, Ankara’ daki eğitimcilerin çeşitli konulardaki görüş ve önerilerinden istifade etmeye özen gösterdiklerini ifade etti. “ Çok başarılı verimli çalışmaların yürütüldüğü bir yıl geçirdik; bu çalışmalara katkı sağlayan değerli okul yöneticilerine ne kadar teşekkür etsek azdır. İyi ki varsınız.” dedi.

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, okul yöneticileriyle, çok istemesine rağmen, sık sık bir araya gelemediklerini; bu nedenle onları özlediğini ifade ederek başladığı konuşmasında bu toplantıları yapma ihtiyacı hissetmelerinin nedenlerini özetledi. “ Her şeyden önce sizleri özlediğim için bir araya gelmek istedim. İkincisi çok başarılı, verimli ve gurur veren çalışmaların gerçekleştiği bir yıl geçirdik.  Bu başarıda en çok pay sahibi olan kişiler sizlersiniz; desteklerinizden dolayı teşekkür etmek istedim.” dedi.

 

Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri çok önemsediklerini belirten Ankara Milli Eğitim Müdürü Bozkurt, konuşmasını şöyle sürdürdü: “7-8 Temmuz tarihlerinde ziyaretçilere açık olacak bir Üniversite Tercih Fuarı düzenledik. Bu fuara katılımın teşvik edilmesini; TEOG yerleştirmeleri ve üniversite tercihleri konusunda öğrenci ve velilere yardımcı olmak için gerekli hazırlıkların titizlikle yapılmasını istiyorum. Üniversite Tercih fuarına 120 civarında üniversite katılacak; üniversite adayları doğrudan üniversitelerin profesyonel görevlilerinden rehberlik desteği alabilecek.”

 

Bozkurt, okullarımızda yürütülen bilim, sanat ve spor alanında öğrencilerimizin başarılarından dolayı son derece mutlu olduğunu belirterek yöneticilerden bu tür çalışmaları desteklemelerini istedi. “Okullarımızı eğlenceli mekânlara dönüştürmek istiyoruz. Teneffüse koşarak çıkan öğrencilerimizin derse de benzer bir istekle girmesini sağlamak gayretindeyiz. Ruh ve beden sağlığı yerinde olmayan kişilerden verim elde edilemeyeceğinin farkındayız. Okullarımızı sanatın ve kültürün ritmini tutan yaşam merkezlerine dönüştürmek için her öğrencimizi en az bir alana yönelmeye teşvik etmeliyiz. Ancak o zaman okullar gerçek birer eğitim yuvası halini alabilir; cazibe merkezi olabilir.” dedi.

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Bozkurt, her iki toplantıda da konuşmasının son bölümünde Dünya Bankası’nın desteğiyle yaklaşık iki yüz elli okulun binalarını yenilemeyi arzu ettiklerini belirtti. Katılımcılara ilgilerinden ve kendisini dikkatle dinlemelerinden; emek ve katkılarından dolayı da toplantıların yapıldığı okulların yöneticilerine ve her iki ilçenin ilçe milli eğitim müdürlüğü yöneticilerine teşekkür etti. “ Hepinizi sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.” sözleriyle toplantıyı sonlandırdı.

 

Okul Müdürleriyle Toplantıların Yeni Adresi Altındağ ve ÇankayaOkul Müdürleriyle Toplantıların Yeni Adresi Altındağ ve ÇankayaOkul Müdürleriyle Toplantıların Yeni Adresi Altındağ ve ÇankayaOkul Müdürleriyle Toplantıların Yeni Adresi Altındağ ve ÇankayaOkul Müdürleriyle Toplantıların Yeni Adresi Altındağ ve ÇankayaOkul Müdürleriyle Toplantıların Yeni Adresi Altındağ ve ÇankayaOkul Müdürleriyle Toplantıların Yeni Adresi Altındağ ve ÇankayaOkul Müdürleriyle Toplantıların Yeni Adresi Altındağ ve ÇankayaOkul Müdürleriyle Toplantıların Yeni Adresi Altındağ ve ÇankayaOkul Müdürleriyle Toplantıların Yeni Adresi Altındağ ve ÇankayaOkul Müdürleriyle Toplantıların Yeni Adresi Altındağ ve ÇankayaOkul Müdürleriyle Toplantıların Yeni Adresi Altındağ ve ÇankayaOkul Müdürleriyle Toplantıların Yeni Adresi Altındağ ve Çankaya

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.