ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürleriyle İstişare Toplantıları Aralıksız Devam Ediyor

Okul Müdürleriyle İstişare Toplantıları Aralıksız Devam Ediyor

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, farklı ilçelerin farklı özellikteki okullarının durumunu ve işleyişini, sahayı en iyi tanıyan ve sahada hizmet veren okul müdürleriyle değerlendirmek; yapılan çalışmalar hakkında bilgi almak, karşılaşılan ya da karşılaşılması muhtemel problemleri çözebilmek amacıyla düzenlediği istişare toplantılarına devam ediyor.

 

Düzenlediği her bir toplantıda aynı tür kurumlarda görev yapan okul müdürlerine davet gönderen Milli Eğitim Müdürü Bozkurt,  Din Öğretim Şubesi Müdür Yardımcısı Cemal Büyüker’in de eşlik ettiği istişare toplantısında bu kez de İmam Hatip okul müdürlerini ağırladı ve onlarla samimi bir ortamda sohbet edip değerlendirmelerde bulundu.

 

Okul müdürlerinin öğrencilere en yakın mesafede bulunan yöneticiler olarak yerinde ve doğru değerlendirmeler yapabildiğini; bu nedenle de onların görüşlerini çok önemsediğini belirten Bozkurt, bu şekilde gruplar halinde yapılan toplantılardan olumlu veriler çıktığını da sözlerine ekledi.

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Bozkurt konuşmasında: “Belli zaman aralıklarıyla düzenli bir biçimde tekrarlayacağımız bu toplantıları yapmamızdaki en büyük amacımız, sahaya sahip yöneticiler olarak sizlerden bakış açılarınızı ortaya koymanız, sizlere verdiğimiz bu fırsatla ve yaptığınız değerlendirmelerle hizmette en iyiye ulaşabilmemiz için çalışmalarımıza katkı sağlamanızdır.

 

Yöneticiler araziye sahip olmalı, araziye hakim olmalıdır. Birlikte çalıştığınız insanların ne hissettiklerini, duygularını anlayabilmeli ve onların beklentilerine karşılık verebilmelisiniz. Yönetim anlayışınızda sorumluluğunuzda olan her bir kişiyi fark etmeli, onun farkında olmalısınız. Sizlerden ricam öğrencilerinizden bir grup oluşturun. Zaman zaman onları odanıza davet edin, onlarla bir araya gelin, fikirlerini alın, onların hayata bakış açılarını yakalamaya çalışın, okuldan beklentilerini ve memnuniyet derecelerini öğrenin. Velilerin okula gelmesini beklemeyin onları okula siz davet edin. Çevrenizle iletişim kurun. Okullarınızın o çevreye ait olduğu hissini vererek aidiyet duygusunu hissedin, hissettirin. Sizlerden isteğim görev yaptığınız kurumlarda memnuniyet derecesini arttırmanız ve idareci, öğretmen, memur, veli, öğrenci ve okul çevrenizin memnuniyetini en üst seviyeye taşımanızdır.

 

Öğretmen ve idarecilerinizle işbirliği içinde ve uyumlu olarak okulu birlikte yönetirseniz sıkıntılar azalacak ve sizi yormayacaktır. İdarecilerinizi sadece yardımcılarınız olarak görmekten ziyade beraber yol yürüdüğünüz yol arkadaşları olarak görmelisiniz. Müdürlük başkalarının üzerinde bir otorite kurmak değildir. Müdürlük hizmet edebilmek, işleri kolaylaştırabilmek ve insanları memnun edebilmektir. Unutmayın ki iyi bir yönetici öngörülü ve hoşgörülü olabilmelidir.

 

Biz yeni bir okul yapısı oluşturmalıyız. Okullarımızda yeni bir dünya kurmalıyız. Çevresiyle bağı iyi olan, çevresini aydınlatan, hizmeti esas alan, hedef kitlesinin yani öğrencilerinin dünyasına inebilen ve onları hayatın içinde, hayata yabancılaştırmadan yetiştirebilen bir sistem oluşturmak istiyoruz. Biz yaşları küçük ama dünyaları büyük olan çocuklarımızın yaş aralığına inebilmek istiyoruz. Okul müdürlerinden de isteğim çalıştığınız kurumdaki öğrencilerin yaş aralığını dikkate almanız ve yürüttüğünüz çalışmalarda öğrencilerinizi memnun ve mutlu edebilmenizdir.” dedi.

 

Konuşmasının devamında bu toplantılardan çıkan değerlendirmeleri dikkate alacaklarını belirtti, toplantıda hazır bulunan tüm müdürlere katılımlarından dolayı teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı. 

 

Okul Müdürleriyle İstişare Toplantıları Aralıksız Devam EdiyorOkul Müdürleriyle İstişare Toplantıları Aralıksız Devam EdiyorOkul Müdürleriyle İstişare Toplantıları Aralıksız Devam EdiyorOkul Müdürleriyle İstişare Toplantıları Aralıksız Devam EdiyorOkul Müdürleriyle İstişare Toplantıları Aralıksız Devam EdiyorOkul Müdürleriyle İstişare Toplantıları Aralıksız Devam EdiyorOkul Müdürleriyle İstişare Toplantıları Aralıksız Devam Ediyor

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.