ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürlerine “Yönetici Eğitim Seminerleri” Veriliyor

Okul Müdürlerine “Yönetici Eğitim Seminerleri” Veriliyor

 

Ankara’nın bütün ilçelerinde görev yapan okul müdürlerinin mesleki gelişimleri amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından üç aşamada gerçekleştirilecek ve 27 Mart tarihine kadar devam edecek olan Eğitim Yönetimi Seminerleri açılış toplantısıyla başladı.

 

Dikmen Nevzat Ayaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan törende Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, çok yorucu ve titiz bir çalışmayla yürüttükleri yönetici görevlendirme süreci hakkında bilgi verdi. Bozkurt konuşmasında, atanan müdür döneminin sona erdiğini, seçilen müdür döneminin başladığını vurguladı.

 

Böyle bir seminere neden ihtiyaç duyduklarını anlatan Bozkurt: “ Görevlendirdiğimiz müdürlerimize, seni seçtik; haydi git okulunu yönet, biz sana güveniyoruz, sen zaten çok yeteneklisin, diyebilirdik.  Ancak biz arkadaşımızın karşılaşabileceği yönetsel sorunlarla başa çıkmasını sağlayacak ve lider yönetici olmasına yardımcı olacak bir eğitimden geçmesinin yerinde olacağını düşünüyoruz.” dedi.

 

Çağın gereklerine uygun olarak takım ruhuyla çalışan, görev adamı ve lider kişilikli bir yöneticinin başarılı olabileceği bir dönemde olduklarını belirten Bozkurt: “ Yoran ve yorulan değil; yetki ve sorumlulukları paylaşarak hem rahat eden hem rahat ettiren müdür olmanızı arzu ediyoruz.” dedi. Bozkurt, konuşmasında lider ve vizyoner yöneticiye ihtiyaç duyulan bir dönemde yaşadıklarını dile getirdi. Eğitim programına katılan ‘seçilmiş’ müdürlerin bu niteliklere ve potansiyele haiz olduğunu sözlerine ekledi.

 

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü Ar- Ge Bölümü tarafından uzun soluklu bir planlama ve çalışma sonucu hazırlanan seminerin açılış programına katılan MEB Müsteşar Yardımcıları Muhterem Kurt, Salih Çelik; Ankara Vali Yardımcısı Süleyman Hurrem Aksoy da kısa birer konuşma yaptı. Seminerin güzel düşünülmüş ve yararlı olacağını ümit ettikleri bir eğitim çalışması olduğunu vurgulayarak katılımcılara başarı dilediler.

 

Protokol konuşmalarının sona ermesi ve verilen kısa aranın ardından eğitim çalışmaları dört farklı salonda başladı. İlgi ve katılımın oldukça fazla olduğu ilk aşama seminerinde Ankara, Gazi ve Hacettepe Üniversitelerinden öğretim üyeleri bilgi, birikim ve deneyimlerini okul müdürleriyle paylaşacaklar. Seminerin ikinci aşamasında Maarif Müfettişleri, üçüncü aşamasında ise il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde alanında uzman müdür yardımcıları ve şube müdürleri ile ilçe milli eğitim müdürleri katılımcılara birikimlerini aktaracaklar.

 

Okul Müdürlerine Yönetici Eğitim Seminerleri VeriliyorOkul Müdürlerine Yönetici Eğitim Seminerleri VeriliyorOkul Müdürlerine Yönetici Eğitim Seminerleri VeriliyorOkul Müdürlerine Yönetici Eğitim Seminerleri VeriliyorOkul Müdürlerine Yönetici Eğitim Seminerleri VeriliyorOkul Müdürlerine Yönetici Eğitim Seminerleri VeriliyorOkul Müdürlerine Yönetici Eğitim Seminerleri VeriliyorOkul Müdürlerine Yönetici Eğitim Seminerleri VeriliyorOkul Müdürlerine Yönetici Eğitim Seminerleri VeriliyorOkul Müdürlerine Yönetici Eğitim Seminerleri Veriliyor

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.