ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürleri Eğitim Semineri İçin Polatlı Hükümet Konağında Bir Araya Geldi

Okul Müdürleri Eğitim Semineri İçin Polatlı Hükümet Konağında Bir Araya Geldi

 

Okul müdürlerinin mesleki gelişimleri, eğitim yönetimi alanındaki yeniliklerden haberdar olmaları ve çalışmalarında uygulamaya dönük paylaşımlarını sağlamak amacıyla Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yönetici Eğitim Seminerinin ilk aşamasında sona yaklaşılıyor. Polatlı ilçesine bağlı okulların müdürlerine yönelik hazırlanan eğitim seminerinin açılış töreni Polatlı Hükümet Konağı toplantı salonunda yapıldı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayri Doğruel toplantının açış konuşmasında, öğretmen ve yöneticilere yönelik hazırlanan hizmet içi eğitim çalışmalarının mesleki gelişim açısından çok önemli yararlar sağladığını belirterek Polatlı İlçe Milli Eğitim olarak bu alanda düzenledikleri ve yakın gelecekte planladıkları çalışmalar hakkında kısa bilgi verdi.

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt da konuşmasında okul yöneticilerine yönelik düzenledikleri bu seminerlerin gerekçesini özetledi. “Sizler aileniz ve bizim için çok kıymetlisiniz. Kendinizin de bir insan olduğu gerçeğini hiç aklınızdan çıkarmamalısınız. Ruh ve beden sağlığınıza dikkat etmelisiniz; siz mutlu ve sağlıklı olmazsanız çevrenizi mutluluğuna katkı sağlayacak yönetimi gerçekleştiremezsiniz.” diye konuşmasını sürdürdü.

 

Okul müdürlerinin bir takım ruhuyla çalışmalarını önemsediklerini sık sık vurguladığını belirten Bozkurt, “Biz; ekip içinde uyumlu, takım oyunu oynayabilen, verilen görevi yerine getiren yöneticiler istiyoruz. Bireysel yetenekleriniz sizin artılarınız olsun. Aynı zamanda sizin değişim ve gelişime her zaman açık olmanızı arzu ediyoruz.” diye sözlerine devam etti. Konuşmasının sonunda seminer çalışması için emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Toplantıya ev sahipliği yapan Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer de yaptığı kısa konuşmada eğitimcilerin ve okul yöneticilerinin hizmet içi eğitim almalarını, kişisel ve mesleki gelişim açısından, çok önemsediğini vurguladı. Böyle bir eğitim semineri düzenleyen İl Milli Eğitim Müdürlüğünü kutladığını belirtti. Tunçer: “ Bunca yıllık meslek hayatımda Milli Eğitim’de okul müdürleriyle ilgili bu kadar geniş kapsamlı bir değişime hiç rastlamadım; böyle bir değişimi de dinamizm açısından, gerçekten istiyorduk. Yeni yöneticilerin de mesleki gelişim için eğitime alınmaları son derece isabetli bir uygulama olmuş. Bu tür hayırlı bir işe ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduğumu bilmenizi isterim.” diye sözlerini tamamladı.

 

Törenin ardından Bozkurt; yanında İl ve İlçe Milli Eğitim yöneticileri olduğu halde Polatlı Anadolu İHL, Şehit Yaşar Çetinkaya İlk ve Ortaokulu ile Polatlı Fen Lisesi’ni ziyaret etti. Okullarda öğrencilerle ve öğretmenlerle sohbet etti. Çok neşeli bir havada gerçekleşen sohbetlerde onların istek ve şikâyetlerini de dinledi. Erol Bozkurt, sohbetleri sırasında, en önemli gayelerinin öğretmenlerin işini kolaylaştırmak; öğrencilere en iyi ortam ve imkânları sunmak olduğunu özellikle vurguladı.

 

Okul Müdürleri Eğitim Semineri İçin Polatlı Hükümet Konağında Bir Araya GeldiOkul Müdürleri Eğitim Semineri İçin Polatlı Hükümet Konağında Bir Araya GeldiOkul Müdürleri Eğitim Semineri İçin Polatlı Hükümet Konağında Bir Araya GeldiOkul Müdürleri Eğitim Semineri İçin Polatlı Hükümet Konağında Bir Araya GeldiOkul Müdürleri Eğitim Semineri İçin Polatlı Hükümet Konağında Bir Araya GeldiOkul Müdürleri Eğitim Semineri İçin Polatlı Hükümet Konağında Bir Araya GeldiOkul Müdürleri Eğitim Semineri İçin Polatlı Hükümet Konağında Bir Araya GeldiOkul Müdürleri Eğitim Semineri İçin Polatlı Hükümet Konağında Bir Araya GeldiOkul Müdürleri Eğitim Semineri İçin Polatlı Hükümet Konağında Bir Araya GeldiOkul Müdürleri Eğitim Semineri İçin Polatlı Hükümet Konağında Bir Araya GeldiOkul Müdürleri Eğitim Semineri İçin Polatlı Hükümet Konağında Bir Araya GeldiOkul Müdürleri Eğitim Semineri İçin Polatlı Hükümet Konağında Bir Araya GeldiOkul Müdürleri Eğitim Semineri İçin Polatlı Hükümet Konağında Bir Araya GeldiOkul Müdürleri Eğitim Semineri İçin Polatlı Hükümet Konağında Bir Araya GeldiOkul Müdürleri Eğitim Semineri İçin Polatlı Hükümet Konağında Bir Araya GeldiOkul Müdürleri Eğitim Semineri İçin Polatlı Hükümet Konağında Bir Araya GeldiOkul Müdürleri Eğitim Semineri İçin Polatlı Hükümet Konağında Bir Araya GeldiOkul Müdürleri Eğitim Semineri İçin Polatlı Hükümet Konağında Bir Araya GeldiOkul Müdürleri Eğitim Semineri İçin Polatlı Hükümet Konağında Bir Araya GeldiOkul Müdürleri Eğitim Semineri İçin Polatlı Hükümet Konağında Bir Araya GeldiOkul Müdürleri Eğitim Semineri İçin Polatlı Hükümet Konağında Bir Araya GeldiOkul Müdürleri Eğitim Semineri İçin Polatlı Hükümet Konağında Bir Araya GeldiOkul Müdürleri Eğitim Semineri İçin Polatlı Hükümet Konağında Bir Araya GeldiOkul Müdürleri Eğitim Semineri İçin Polatlı Hükümet Konağında Bir Araya Geldi

 

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.