ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLERİMİZ OTİZM SPEKTRUM BOZUKLUĞU KONUSUNDA BİLİNÇLENİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu ve Anadolu Üniversitesi işbirliği ile öğretmenlerimize yönelik olarak başlatılan "Otizm Spektrum Bozukluğu Mesleki Gelişim Programı" Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'UN katılımıyla 18 Aralık'ta Ankara'da başladı.
ÖĞRETMENLERİMİZ OTİZM SPEKTRUM BOZUKLUĞU KONUSUNDA BİLİNÇLENİYOR

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılan ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu'nca desteklenen Otizm Spektrum Bozukluğu Mesleki Gelişim Programı çerçevesinde Ankara'da düzenlenen programa katıldı.    

Programın açılış konuşmasını Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Savaş KOPARAL yaptı. Konuşmasında Anadolu Üniversitesinin Milli Eğitim Bakanlığımızla imzaladığı protokol kapsamında çeşitli çalışmaların devam ettiğine değinen KOPARAL, özellikle otizm spektrum bozukluğu, zihinsel yetersizlik, öğrenme güçlüğü gibi durumların öğrencilerin eğitim-öğretim hayatında karşısına çıkaracağı güçlüklere değindi. Daha sonra kürsüye çıkan UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Öcal OĞUZ konuşmasında otizmli çocukların hayat boyu öğrenmeye devam etmesi gereken özel bir grubu oluşturduğundan bahsetti. Özel öğrencilerin izole edilmeden, toplum içinde eğitilmesinin öneminden bahseden OĞUZ, engelli hakları sözleşmesinin bu anlamda bizim için önemli bir referans olduğuna değindi.

 

 Programın kapanış konuşmasını yapan Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK Milli Eğitim Bakanlığı olarak önceliğimizin tüm çocuklarımızın birleştiği bir eğitim sistemi içerisinde, otizmi olan çocuklarımızın kendine her alanda yetebilen, bağımsız, üretken ve mutlu bireyler olabilmelerini sağlamak olduğuna değindi.

 

18-12-201918-12-201918-12-2019

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.