ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİYLE BİRLİKTE OKUL BAHÇESİNDE BESLEDİĞİ HAYVANLARI KARANTİNA GÜNLERİNDE DE UNUTMADI

"Çubuk İlçemizdeki Aşağı Çavundur İlkokulu'nda görev yapan Öğretmenimiz Gökhan Gündoğdu; öğrencilerine hayvan sevgisini aşılamak için okul bahçesinde öğrencileri ile birlikte beslediği hayvanları karantina günlerinde de unutmadı."
ÖĞRENCİLERİYLE BİRLİKTE OKUL BAHÇESİNDE BESLEDİĞİ HAYVANLARI KARANTİNA GÜNLERİNDE DE UNUTMADI

          Ankara'nın Çubuk ilçesinde, okulun bahçesini adeta mini bir çiftliğe çeviren Öğretmen Gökhan Gündoğdu, her gün geldiği okulda öğrencilerinin yokluğunu hayvanlarla uğraşarak aşıyor.

          Gündoğdu, müdür yardımcısı olduğu Aşağı Çavundur İlkokulunun bahçesinde, öğrencilerine hayvan sevgisini aşılamak ve sıfır atık projesi kapsamında, içerisinde tavuk, ördek, kaz ve köpeklerin bulunduğu küçük bir çiftlik kurdu.

          Kovid-19 salgını nedeniyle eğitim öğretime bir kez daha ara verilmesinin ardından öğrencileriyle birlikte ilgilendiği hayvanların beslenmesi ve bakımı tamamen Öğretmen Gündoğdu'ya kaldı.

          Sürekli okula giden Gökhan Gündoğdu, uzaktan eğitim faaliyetlerinin yanında sokağa çıkma yasağı olan günlerde bile çocukları gibi sevdiği hayvanlarını besleyerek bakımlarını yapıyor.

          Gökhan Gündoğdu, öğrencilerinin sorumluluk bilincini artırmak ve merhamet duygusunu geliştirmek amacıyla okulda mini bir çiftlik kurduklarını belirterek okul yönetiminin desteğiyle çocuklara hayvan sevgisini aşıladıklarını dile getirdi.

          Öğrencileriyle birlikte kurduğu mini çiftlikte 50'nin üzerinde tavuk, kaz, ördek ve köpek var. 

09-01-202109-01-202109-01-202109-01-202109-01-202109-01-2021

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.