ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimizin Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da Görev Yapan Güvenlik Güçlerimize Yazdıkları Manevi Destek Veren Mektuplar

Öğrencilerimizin Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da Görev Yapan Güvenlik Güçlerimize Yazdıkları Manevi Destek Veren Mektuplar

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde görev yapmakta olan güvenlik güçlerimize manevi destek vermek amacıyla Ankara Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü ilimizin 25 ilçesindeki  ilkokul 3. ve 4. sınıf ile  ortaokul 5 ve 6. sınıf öğrencileri tarafından yazılan mektupların  güvenlik güçlerimize  teslim edilmesi için düzenlenen tören Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü Necatibey  Toplantı Salonunda yapıldı.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği ve katılımın üst düzeyde sağlandığı etkinlikte güvenlik güçlerimize dualarında ve gönüllerinde yer verdiklerini ve her zaman onların yanında olduklarını ifade eden öğrencilerimizin yazdığı yüzlerce mektubu temsilen beş öğrencimiz yazdıkları mektubu okudu.

Çubuk  Yavuz  Selim ilkokulu 4. Sınıf öğrencisi  Selim Dişli   güvenlik güçlerimize duyduğu güven ve gururu ifade eden mektubunda : ‘’Komutanım kendinize dikkat edin oralarda ve unutmayın ki bizler de cephede savaşmış atalarımız gibi vatan savunmasında canımızı feda etmeye hazırız. Yurdumuzun her bir karışının korunmasında ben, Oğuzhan, Hüseyin, Okan, Hacı, Şaban hepimiz yanınızda olmak istiyoruz. Komutanım, bu zor biliyoruz ama bir şekilde yanınızda olmak istiyoruz. Her asker cephede olmayabilir biz de sizin askerleriniziz Komutanım. Buralarda her şey sizin sayenizde normal. Biz biliyoruz ki eğer okulumuza rahat rahat gidebiliyorsak, babalarımız aklı geride kalmadan işine gidebiliyorsa bu da sizin sayenizde. Komutanım, sizin de aklınız geride kalmasın. Aileniz, anneniz, babanınız onlar da bize emanet Komutanım. Hepimiz önce Allah’a, sonra biz size, onlar da bize emanet.’’ İfadelerine yer verdi.

Güvenlik güçlerimizin gücüne güç katan mektuplarımızın okunmasının ardından öğrenciler ve İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı ile zarflara koyulan mektuplar Doğu ve Güneydoğu’da görev yapmakta olan güvenlik güçlerine ulaştırılmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Metin Demirci’ye teslim edildi. Mektup yazan duyarlı öğrencilere kitap hediye edilmesinin ardından İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan plaket Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Metin Demirci tarafından İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı’ya takdim edildi.

Duygu dolu anların hiç eksik olmadığı  törene İl Milli Eğitim Müdürü Vefa BARDAKCI, Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı İhsan Yalçınkaya ve Şube Müdürü Ali Güngör, İl  Emniyet  Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Metin Demirci, çok sayıda emniyet mensubu,  mektup yazan öğrenciler   ve aileleri  katıldı.

Tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

20-06-2016

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.