ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ODTÜ İle Ankara Fen Lisesi Arasında Bilimsel ve Sosyal Eğitime Büyük Katkı Sağlayacak İşbirliğinin İlk Adımı Atıldı

ODTÜ İle Ankara Fen Lisesi Arasında Bilimsel ve Sosyal Eğitime Büyük Katkı Sağlayacak İşbirliğinin İlk Adımı Atıldı

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü’nün üniversitelerle işbirliği girişimlerinin son halkası ODTÜ oldu. Ankara’daki devlet üniversiteleri ile çeşitli alanlarda işbirliği yaparak eğitim ve yönetim standartlarını iyileştirme çalışmalarını sürdüren İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ankara Fen Lisesi ve ODTÜ arasında işbirliği yapılmasını öngören protokol, 27 Mayıs 2015 tarihinde Rektörlük toplantı salonunda imzalandı.

 

İmza töreninde Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri Mustafa Hilmi Çolakoğlu ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’un yanı sıra Ankara Fen Lisesi’nin eski mezunu, üniversitenin öğretim üyeleri de hazır bulundu.

 

Eğitim alanında köklü iki kuruluşun işbirliğini öngören protokolün ilk olmadığı gibi son da olmayacağını söyleyen Rektör Acar: “ Ümit ediyorum Milli Eğitim Müdürlüğü ve ODTÜ olarak hep birlikte Ankara Fen Lisesi’ni daha iyi noktalara taşıyacağız. Bu protokol, bence bir aşamadır. İlk olmadığı gibi son da olmayacak. İş bundan sonra başlıyor. Sadece yeni bir gündemle, yeni bir heyecanla yola devam edeceğiz." diye konuşmasını sürdürdü.

 

Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt da öğrencileri akademik başarılarının yanı sıra, sosyal alanlarda da desteklemeyi ilke edindiklerini belirtti. Böylelikle özgüveni yüksek bireyler yetiştirmek için çalıştıklarını ifade etti. Ankara´nın Türkiye genelinde en fazla üniversite mezununu barındıran ve en çok üniversiteye sahip olan iller arasında yer aldığını dile getiren Bozkurt: “ ODTÜ gibi köklü ve ciddi eğitim geleneğine sahip bir üniversiteyle işbirliği yapacak olmaktan dolayı oldukça mutluyuz. Akademik ve sosyal imkânlarınızı öğrencilerimizin kullanımına sunuyor olmanız bizi sevindiriyor. Bu işe önayak olan benim ‘ağabeyim’ diye hitap ettiğim Bakanlık Müşavirimiz Mustafa Hilmi Çolakoğlu’na da huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

 

Konuşmaların ardından hazırlanan protokol; Rektör Profesör Dr. Ahmet Acar, İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt ve Ankara Fen Lisesi Müdür Vekili Aydın Demir tarafından, hayırlı olması temennisiyle, imzalandı.

 

Protokole göre Ankara Fen Lisesi öğrencilerinin üniversitenin akademik ve araştırma birimlerini ziyaret etmesine, laboratuvarları ve kütüphaneyi kullanılmasına uygun şartlarda izin verilecek.

 

ODTÜ öğretim üyeleri Fen Lisesi’nde araştırma ve bilimsel amaçlı çalışma yapabilecek. Ulusal veya uluslararası kaynaklardan finanse edilmek üzere ortak proje önerileri hazırlanacak.

 

ODTÜ´de öğrenim gören öğretmen adayları öğretmenlik uygulamalarını (stajlarını) Ankara Fen Lisesi’nde yapabilecek.

 

ODTÜ öğretim üyeleri tarafından ihtiyaç duyulduğunda Ankara Fen Lisesi öğrencilerine ders verilebilecek. 

 

ODTÜ İle Ankara Fen Lisesi Arasında Bilimsel ve Sosyal Eğitime Büyük Katkı Sağlayacak İşbirliğinin İlk Adımı AtıldıODTÜ İle Ankara Fen Lisesi Arasında Bilimsel ve Sosyal Eğitime Büyük Katkı Sağlayacak İşbirliğinin İlk Adımı AtıldıODTÜ İle Ankara Fen Lisesi Arasında Bilimsel ve Sosyal Eğitime Büyük Katkı Sağlayacak İşbirliğinin İlk Adımı AtıldıODTÜ İle Ankara Fen Lisesi Arasında Bilimsel ve Sosyal Eğitime Büyük Katkı Sağlayacak İşbirliğinin İlk Adımı AtıldıODTÜ İle Ankara Fen Lisesi Arasında Bilimsel ve Sosyal Eğitime Büyük Katkı Sağlayacak İşbirliğinin İlk Adımı AtıldıODTÜ İle Ankara Fen Lisesi Arasında Bilimsel ve Sosyal Eğitime Büyük Katkı Sağlayacak İşbirliğinin İlk Adımı AtıldıODTÜ İle Ankara Fen Lisesi Arasında Bilimsel ve Sosyal Eğitime Büyük Katkı Sağlayacak İşbirliğinin İlk Adımı Atıldı

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.