ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müsteşarımız Sayın Yusuf Tekin Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Müsteşarımız Sayın Yusuf  Tekin Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Bakanlığımız Müsteşarı Sayın Yusuf Tekin, Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurtla birlikte  okul ziyaretinde bulunarak öğretmenlerle bir araya geldi.

 

Gölbaşı Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi ile Çankaya 75.Yıl Anadolu Lisesine yapılan ziyaretlerde Müsteşarımız Sayın Yusuf Tekin sahadaki pek çok öğretmenle bir araya geldi ve onlarla sohbet edip değerlendirmelerde bulundu.

 

Mayıs ayı içerisinde 10’un üzerinde ilde, okul müdürleriyle toplantı düzenlediklerini belirten Müsteşarımız, yıl içerisinde yaptıkları bu tür toplantılarla kendilerini test ettiklerini, düzenlenen çalışmaların sahadaki karşılığını değerlendirdiklerini, eğitim öğretim hizmetlerinin daha iyi ortamlarda daha iyi yürütülebilmesine katkı sağlayabilmek adına bu etkinliklere ihtiyaç duyduklarını ve döndükten sonra da aldıkları notları değerlendirdiklerini, üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye çalıştıklarını  ifade etti.

 

Yönetmeliklerde meydana gelen değişikliklerin gerekçesini de bu saha taramasına bağlayan, öğretmen ve yöneticilerle görüşmelerin bu bağlamda önemine dikkat çeken Müsteşarımız, seminer dönemlerinin daha verimli geçmesi için öğretmenlerin akademik gelişmelerine katkı sağlayacak şekilde etkinlikler yapılması gerektiğini vurguladı.

 

Müsteşarımız Sayın Yusuf Tekin: “Hizmet içi eğitimle ilgili olarak da her yıl İnsan Kaynakları Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğünün web sayfalarında öğretmenlerimizden hizmet içi eğitim başvurusu alıyoruz ve öğretmenlerimize konu önerin, önerdiğiniz konularda hizmet içi eğitim düzenleyelim diyoruz. Sizlerden ricam, hizmet içi eğitimle ilgili bize katkı sağlamak ve önerilerinizi paylaşmak istiyorsanız Bakanlığın katılım modülünü mutlaka takip edin. Sizlere görüş ve önerileriniz diye açtığımız bölümlere yapılan önerilerin her birisini okuyor ve ciddiye alıyoruz.” dedi.

 

Görüşmelerin gayet içten ve samimi bir ortamda yapıldığı ziyaretler tüm öğretmenlere özverili çalışmaları için teşekkür edilerek son buldu.

 

Müsteşarımız Sayın Yusuf  Tekin Öğretmenlerle Bir Araya GeldiMüsteşarımız Sayın Yusuf  Tekin Öğretmenlerle Bir Araya GeldiMüsteşarımız Sayın Yusuf  Tekin Öğretmenlerle Bir Araya GeldiMüsteşarımız Sayın Yusuf  Tekin Öğretmenlerle Bir Araya GeldiMüsteşarımız Sayın Yusuf  Tekin Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.