ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, ÖLÜMÜNÜN 81. YILINDA ANITKABİR'DE ANILDI

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, ÖLÜMÜNÜN 81. YILINDA ANITKABİR'DE ANILDI

           Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip ERDOĞAN ve devlet erkânı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK'ün ebediyete irtihalinin 81'inci yılında Anıtkabir'de düzenlenen törene katıldılar.

         Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR'ın da bulunduğu heyet, Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı, saygı duruşunda bulundu, ardından İstiklal Marşı'nı okudu.

         Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip ERDOĞAN, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayarak günün anısına yönelik yazdığı mesajı okudu. Sayın Cumhurbaşkanı mesajında: "Kurtuluş Savaşı'mızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü ahirete irtihalinin 81. yıl dönümünde bir kez daha rahmetle yad ediyoruz. Merhum ATATÜRK ve silah arkadaşları ile bin yıldır bu toprakları bizlere vatan yapmak için mücadele eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizin aziz hatıraları milletimizin kalbinde hep yaşayacaktır. Kendisinin emaneti olarak Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak, geliştirmek, güçlendirmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Ruhu şad olsun." dedi.

Anıtkabir'deki tören katılımcıların ve öğrencilerin ATATÜRK'ün mozolesini ziyaretiyle sona erdi.

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.