ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ TURAN AKPINAR ´IN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm engelli kardeşlerimizin “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum.  
MÜDÜRÜMÜZ TURAN AKPINAR ´IN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

     İnsanı eşrefi mahlukat olarak kabul eden Yunus’un ifadesiyle; “Yaratılanı severiz Yaratan’dan ötürü” diyen bir medeniyetin mensupları bizler; diğer özelliklerine, engeline bakmadan yaratılanı sevmek, ona saygı duymak, hürmet göstermek mecburiyetindeyiz. Bütün insanları, bütün insanlığı kucaklamayan, insanlığa aynı gözle bakmayan hiçbir anlayış insani ve vicdani olamaz.

      Medeniyetimizden aldığımız feyizle biz eğitimciler, fiziki engelin değil asıl kalplerdeki, zihinlerdeki engelin sorun olduğunu her fırsatta anlatacağız, her fırsatta hatırlatacağız.

     Unutmayalım en büyük engel duyarsızlıktır, bilinçsizliktir ve sevgisizliktir. Engellilere göstereceğimiz saygı ise insanlığa duyduğumuz saygının gereğidir. Bu düşüncelerle maruz kaldıkları sorunları azimle, inançla aşmayı başaran engellilerimiz ile onların dertleriyle dertlenen, sevinçlerini paylaşan ailelerinin “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum.

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.