ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YAŞAR KOÇAK İLİMİZ GENELİNDE GÖREV YAPAN MÜDÜR YARDIMCILARI İLE BİR ARAYA GELDİ

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YAŞAR KOÇAK İLİMİZ GENELİNDE GÖREV YAPAN MÜDÜR YARDIMCILARI İLE BİR ARAYA GELDİ

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı okul müdür yardımcıları sene başı toplantısı TED Ankara Koleji Vakfı Okulları konferans salonunda yapıldı.

İlimiz genelinde tanışma toplantılarına devam eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Koçak bugün de İlimiz genelinde görev yapan resmi/özel okul müdür yardımcıları ile bir araya geldi. Müdür yardımcılarına İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak üstlendikleri görev ve sorumlulukları şöyle dile getirdi:

"Güçlü bir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, güçlü bir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve güçlü okul müdürlükleri oluşturmak istiyoruz. İlimizde toplamda 95 bin öğretmenimiz görev yaparken, 1 milyon 250 bin öğrencimizin öğrenim görüyor. Bu kadar büyük bir kitleye hitap edebilmek için güçlü bir yönetim kadrosuna ihtiyacımız var.

Aynı yöne bakma, aynı dili konuşma, acele etmeden hızlı ve emin adımlarla hareket edebilme konusunda çaba ve gayretimiz ortak olmalı.

Dinamik ve hızlı hareket edebilen, problemleri kestirebilen ve çözüm üretebilen bir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olacağız. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile koordinasyon halinde çalışarak lokomotif görevi gören, ortak hareket edebilen, engel olan değil yol gösteren bir tutum sergileyeceğiz.

Özel eğitime önem veren, özel öğretimi destekleyen, özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklarımızla kaynaşık ve değerler eğitimini harmanlayan bir yaklaşımı benimsiyoruz.

Okul yöneticilerinin ve öğretmenlerinin gelişimine ve değişimine öncülük edecek; şehrimizin eğitimine destek verecek ve katkı sağlayacak her etkinlikte yanınızda olacak bir Milli Eğitim Müdürlüğü olacağız.

Yapılacak her türlü yerel ve uluslararası projelerde ve her etkinlikte yanınızda ve destekçiniz olacağız. Okullarımızı yaşam merkezi haline getirecek, eğitimdeki tüm dezavantajları avantaja çevireceğiz.

Sosyal, sanatsal, sportif ve kültürel başarıyı akademik başarı kadar önemli gören bir anlayış benimsiyoruz. Bu alanlarda yapılan tüm proje ve faaliyetleri destekleyeceğiz.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okullarımızdan neler bekliyoruz?

Okullarımızı anacağımız, okullarımıza özgü projeler geliştirmenizi istiyoruz. Her okulun kendine ait bir kültürünün olmasını bekliyoruz. Başarılı olmuş örnek etkinliklerinizi paylaşmanızı istiyoruz. Başarı mutluluk gibi paylaştıkça çoğalır. Hem okul içi hem de okullar arası paylaşımı artırmak başarıyı da artıracaktır.

İdeal etki bırakmak için en uygun meslek olan öğretmenlikte bu avantajı en iyi şekilde kullanmalıyız. Etkinliklere katılan, teşvik eden, okul dışı öğrenme ortamlarını destekleyen, güncel uygulamaları takip eden, teknolojiyi aktif ve etkin kullanan, okul içi ilişkileri sıcak tutan, üniversitelerle işbirliği içinde olan okul ortamları ile başarıya ulaşacağız." diyerek sözlerini tamamladı.

06-09-202306-09-202306-09-202306-09-202306-09-202306-09-202306-09-202306-09-2023

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.