ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR'IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI...

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR'IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI...

          Özgürlüğümüzün, bağımsızlığımızın, egemenliğimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı değerli gençlerimiz; 19 Mayıs 1919, tam 102 yıl önce, bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak millî mücadelemizi fiilî olarak başlattığı gündür.

          19 Mayıs, işgal kuvvetlerini topraklarımızdan söküp atmak için millî iradenin, birlik ve beraberlik ruhunun, güçlü bir inancın uyanış günüdür. Bugün, milletimizin özgürlüğe ve bağımsızlığa doğru attığı ilk adımıdır. Bağımsız ve müreffeh yarınlara yürüyüşün başlangıcı olan 19 Mayıs, aziz milletimizin; hürriyetinden vazgeçmeyeceğini, hiçbir şartta himaye altına girmeyeceğini, özgür iradesine her koşulda sahip çıkacağını tüm dünyaya ilan ettiği gündür.

          Her şeyin hızla değiştiği ve geliştiği bu çağda; bilimde, sanayide, teknolojide ve sanatta sizin enerji ve heyecanınıza, sizin arzu ve hayallerinize hepimizin ihtiyacı var. Ülkemizi yeni ufuklara sizin fikirleriniz, sizin buluşlarınız, sizin düşünceleriniz, sizin azim ve kararlılığınız taşıyacak.

          Bugün biz, sizlere daha aydınlık, daha mutlu bir gelecek oluşturmak için çalışırken, sizden beklentimiz; kahraman ecdadımızdan emanet aldığımız vatan ve bayrak sevgisine, özgürlüğümüze sahip çıkmanız, bu yüce değerleri sizden sonraki nesillere aktarmanızdır. Gençler, sizlerin, millî değerlerine bağlı ve geleceğe güvenle bakarak yetişmeniz, 19 Mayıs ruhunu anlamanız, benimsemeniz ve sorumluluğunu üstlenmeniz, geleceğimiz için büyük önem taşımaktadır. Sizlerden çok büyük başarılar bekliyor ve sizlere güveniyorum. Üstlendiğiniz büyük sorumluluğun bilinciyle daha çok çalışacağınıza, cumhuriyetimize kararlılıkla sahip çıkacağınıza yürekten inanıyorum.

          Bizler, bugün Ankara'mızda; gençlerimizin çağın gerektirdiği şekilde bilgili, sağlıklı, ahlâklı, erdemli, manevî ve kültürel değerlerimizi sahiplenen; kendisine, ülkesine ve insanlığa karşı sorumluluklarının farkında olabilmeleri, ufku açık bir şekilde yetişip hayata katılabilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Hedefimiz; bilimde, sanatta, sporda ve hayatın her alanında daha güçlü ve daha mutlu bir Ankara'dır, Türkiye'dir.

          Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bütün istiklâl, istikbâl kahramanlarımızı bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor; başta siz gençlerimiz olmak üzere aziz milletimizin, Ankara'mızın; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

 

 

                                                                                                                                     Turan AKPINAR

                                                                                                                         Ankara İl Millî Eğitim Müdürü

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.