ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR "BİLİMSEL MUHAKEME BECERİLERİ İLE DÜŞÜNME SANATI ATÖLYESİ"NE KATILDI

Müdürlüğümüz ARGE Ulusal Projeler Birimi tarafından yürütülen "Başkent Öğretmen Atölyeleri Projesi" kapsamında Bilimsel Muhakeme Becerileri İle Düşünme Sanatı Atölyesi bugün Altındağ Feza Gürsoy Bilim Merkezi'nde gerçekleştirildi.
MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, Müdür Yardımcımız Sayın Mehmet ÇALIŞKAN, okul yöneticileri ve öğretmenlerin katıldığı programda Gazi Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Alev DOĞAN ve Prof. Dr. İlbilge DÖKME eğitim verdiler.

Eğitim sisteminin en temel öğelerinden biri öğretmenlerdir. Eğitimin niteliği ve kalitesi de büyük ölçüde öğretmenlerin niteliğiyle doğru orantılıdır. Sürekli öğrenen, problem çözmeye odaklı yapıcı, yaratıcı ve eleştirel düşünen, çağın gereklerine hızla uyum sağlayabilen bireylere sahip toplumlar, gelişimlerinde sürekliliği sağlayabilirler. Bu durum toplumda 21. Yüzyıl becerilerine sahip ve bunları iyi kullanan bireylerin hızla yetiştirilmesini zorunlu hale getirmektedir.

Bu amaçla yola çıkarak her okulun; kendi fiziki, sosyo-kültürel ve sosyo-ekonomik yönlerini dikkate alarak, okulların imkânları ve ihtiyaçları doğrultusunda, alanında uzman eğitimciler tarafından gönüllü öğretmenlerimizin mesleki ve kişisel yeterliliklerini artırmaya yönelik eğitimlerin düzenlenmesini sağlamak projenin başlıca amaçlarındandır.

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü, "Başkent Öğretmen Atölyeleri Projesi" kapsamında yapılan bu çalışmalarla okulları öğrenen ve gelişen okullar olmaları yönünde motive etmeyi, çalışmalarında rehberlik yapmayı, öğretmenlerin kendi kazanımlarını öğrencilerine dolayısıyla da topluma yansıtmalarını amaçlamaktadır.

Bu amaç doğrultusunda 2019 - 2020 Eğitim Öğretim yılında an itibariyle Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE tarafından düzenlenen eğitimlere dokuz merkez ilçemizden toplam 6941, dokuz merkez ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitimlere 55142 öğretmenimiz katılım göstermiştir. 2019 Mart - Haziran dönemi ve 2019 - 2020 Eğitim Öğretim yılında toplam 3749 eğitim düzenlenmiş ve 61633 öğretmenimiz bu eğitimlerden faydalanmıştır.

15-01-202015-01-202015-01-2020

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.