ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR "1 İYİLİK YAP İYİLİK BUL" VE "DEĞERLER EĞİTİMİ ANADOLU" E-TWEENİNG PROJELERİNİN YÜRÜTME EKİBİ'Nİ MAKAMINDA AĞIRLADI

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR

 

Birbirinin devamı niteliğindeki "1 İyilik Yap İyilik Bul" ve "Değerler Eğitimi Anadolu" e-tweening projelerinin yürütme ekibi Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR'ı ziyaret ederek projelerini tanıttılar.

Ankara Yenimahalle Aselsan İlkokulu Müdürü Sayın Abdullah KÜSMEZ, Ana Sınıfı Öğretmeni Lale YAVUZTEKİN, Kırşehir Cumhuriyet İlkokulu Öğretmeni Yasemin DAĞLI, Konya Orhangazi İlkokulu Öğretmeni Hamza EVMEZ ve Ankara Keçiören Mecidiye İlkokulu Öğretmeni Nilüfer Altındağ SÖNMEZ'den oluşan ekip aşağıdaki açıklamayı yaptı:

"Değerler Eğitimi Anadolu projemizin hareket noktası tarihi ve kültürüyle zengin bir toprağa benzeyen Anadolu'nun bağrında yetişen değerli çiçekleri ve bu güzel iklimi incelemek yani ünlü düşünürleri ve Anadolu'nun karakteristik insan yapısını araştırarak öğrencilerimize aktarmaktır. Amacımız ana değerleri pekiştirmek, çocukların kendilerine ve topluma yararlı olacak değerleri psikolojik, bilişsel ve sosyal gelişimlerine uygun olarak kazanmalarını ve içselleştirmelerini sağlamak ve kazandıkları değerleri davranışla ifade etmeleri yönünde fırsat vermektir. Öğrencilere bireysel ve toplumsal sorunları tanıma, bu sorunları önleme ve çözüm yolları arama alışkanlığı kazandırmaktır.  Değerlere karşı farkındalık oluşturma ve yaygınlaştırmaktır. Öğrencilerimizin millî ve evrensel değerleri hayata geçirmelerini sağlayarak toplumsal dayanışma ve bütünleşmeye katkı sağlamaktır. Değerlerimizin gelecek nesillere aktarılmasındaki önemli görevi yerine getirerek artan ve değişen risk ve tehditlerden bireysel ve toplumsal korunmayı sağlamaktır."

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.