ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HARUN FATSA'NIN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HARUN FATSA'NIN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

          Ülkemizin bağımsızlığına giden yolda en önemli dönüm noktalarından biri olan; vatanı, bayrağı, istiklâli için tüm imkânsızlık ve zorluklara rağmen her şeyi göze alarak topyekûn mücadele ruhunu ortaya koyan; aziz milletimizin destansı kahramanlığının nişanesi; 30 Ağustos Zaferi'nin 99. yıl dönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

          Gücünü ve bekâsını birlik, beraberlik ve kardeşliğinden alan milletimiz, tarihin her safhasında kendine karşı ortaya konulan saldırılara karşı kenetlenmesini bilmiş; gittiği her yere adalet, barış, kardeşlik, hoşgörü, saygı ve sevgiyi taşımıştır.

          Yüce milletimiz; 30 Ağustos Zaferi'nden aldığı ilhamla; şehit kanlarıyla sulanan aziz vatan topraklarını cebren ve hileyle ele geçirme girişiminde bulunan, ülkemize düşmanlık besleyen ulusların ve tüm terör örgütlerinin hain ve sinsi planlarını, şanlı direnişiyle hep boşa çıkarmış; bağımsızlığına, iradesine ve demokrasisine olan bağlılığını büyük bir kararlılık örneği sergileyerek ortaya koymuştur.

          Ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda; "Ülkesini en çok seven ona hizmet edendir." ilkesiyle yürüdüğümüz bu şanlı tarih sürecinde, eğitim camiası olarak bize düşen görev; vatanını, milletini, bayrağını, dilini, dinini bilen ve seven; tarihine sahip çıkan yeni nesiller yetiştirmek; devletimizi ve milletimizi daha refah günlere ulaştırma gayesiyle çalışmaktır.

          Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklâl Mücadelemizin kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

 

                   

                                                                                                    Harun FATSA

                                                                                      Ankara İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.