ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HARUN FATSA'NIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HARUN FATSA'NIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyetimizin 98. yılını kutladığımız bu günde; büyük bir umutla baktığımız geleceğimize geçmişten daha büyük bir inanç ve azimle yürüyoruz. Bugün vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve milletimizin birliğine Cumhuriyet'ten aldığımız ilhamla her zamankinden daha çok önem veriyor ve sahip çıkıyoruz.            

            Tarihi boyunca tutsak edilememiş aziz milletimiz, bir cihan imparatorluğunun küllerinden yeni bir devlet kurmuş ve işgal güçlerinin tüm hesaplarını bozmuştur. Milletimiz Cumhuriyet'e özgürlük ve bağımsızlık ruhunu, umut ve ideallerini bağlamıştır. Bu sayede asırlar boyu terazisi şaşmayan halkımız, insanlığa hak ve adalet yolunda ışık tuttuğu gibi bağımsızlık yolunda mücadele edenlere de örnek olmuştur.

 

98. yılını kutladığımız Cumhuriyet, istiklâline ve istikbâline uzanan elleri ölümü göze alarak kıran milletimizin zaferi ve hiç susmayacak sesi olmuştur. Kurtuluş Savaşı sonrasında egemenliği eline alan milletimizin bin bir zorluk ve yokluk içerisinde "Ya istiklâl ya ölüm!" diyerek verdiği mücadele unutulmamalı ve her daim hatırlanarak, kutlanmalıdır.

 

 

Sevgili Öğrenciler!


Atatürk: "Ey yükselen yeni nesil! İstikbâl sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizsiniz." diyerek bu görevi siz gençlerimize emanet etmiştir. Bu görevi ifa etme yolunda en büyük yardımcınız ilim, irfan ve inanç olacaktır. Tarihimize ve geleneklerimize sahip çıkarak, Cumhuriyet'le elde ettiğimiz imkânların şuuru içinde bu imkânları geliştirmek ve çağın gerekleriyle ülkemizi daha ilerilere taşımak için üzerinize düşen vazifeyi yerine getirmelisiniz; bu, istiklâl ve istikbâlimizi borçlu olduğumuz milletimize karşı sorumluluğumuzdur.

 

Değerli Öğretmenler ve Veliler!

Cumhuriyeti koruyacak, yaşatacak ve ülkesini ilerilere taşıyacak gençler sizin ellerinizde büyümekte ve sizin ışığınızda ilerlemekteler. Sizler ilim, irfan ve ahlak sahibi; inancına, milletine, tarihine, kültürüne ve bütün insanlığa karşı sorumluluk bilinci bulunan ve görev almaktan kaçınmayan bir gençlik yetiştirdiniz, yetiştirmeye de devam edeceksiniz. Buna inancımız tamdır.

 

Hiç şüphe yoktur ki dünyanın en kıymetli toprakları yaşadığımız bu cennet vatandır. Aziz vatanımızın üzerindeki bu büyük milletin hür ve bağımsız olarak bir ve bütün şekilde ilelebet yaşayacağına olan inancımı belirtir, bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve vatanımız için hiç düşünmeden şehadete yürüyen şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, Cumhuriyet Bayramınızı en içten duygularımla kutluyor, hepinize sağlık ve esenlikler diliyorum. Kutlu olsun, daim olsun!

 

                                                                                                                                                                                                                                   Harun FATSA

                                                                                                                                                                                                                     Ankara İl Millî Eğitim Müdürü

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.