ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Sayın Harun FATSA'nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı...

Müdürümüz Sayın Harun FATSA'nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı...

Sevgili Çocuklar,

 

       Biliyorum ki bugün içimize sığmayan bir sevinç ve coşku ile doluyuz. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün siz sevgili çocuklara armağan ettiği, tüm Dünya'da tek olan bayramın coşkusu içindeyiz. Bu yıl egemenliğin kayıtsız şartsız millete verilişinin 103. yılını kutluyoruz. Türk milleti çok karanlık günler, savaşlar, yıkımlar gördü. Düşman askerleri tarafından ülkenin dört bir yanı işgal edilmiş, yağmalanmış, orduları dağıtılmış ve tüm hakları elinden alınmıştı. Ancak bu millet her zaman birlik olmayı, haksızlığa direnmeyi ve küllerinden doğmayı başardı. Samsun'dan başlayan direniş, düşman askerlerinin İzmir'de denize dökülmesi ile son buldu.

 

       Peki, bu zafer neden çocuklara bayram olarak armağan edildi? Çünkü  Atatürk, Türk çocuklarının bütün zorlukları aşabilecek kabiliyette olduğuna inanmış, bağımsızlığın ve millet iradesinin en üst seviyeye çıktığı kurum olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı günü Türk çocuklarına armağan etmiştir.

 

        Sevgili çocuklar,  sizler yarının büyüklerisiniz, sizler geleceğimizsiniz. Sizler geleceği şekillendirecek olan aydınlık yarınlarımızsınız.

 

       Amacınız her zaman bize emanet edilen cennet vatanı en iyi şekilde temsil etmek ve faydalı işler yapmak olmalıdır. Unutmayınız ki, ne işle meşgul olursa olsun,  vatanını en çok seven işini en iyi yapandır.

 

        Uygar bir dünya ve aydınlık bir gelecek sizlerin iyi birer birey olarak yetişmesinde saklıdır. Sizlere bu güzel ve özel bayramı armağan eden Mustafa Kemal Atatürk'e teşekkür etmek demek, ülkesini en yüksek seviyelere ulaştırmak için çok çalışmak demektir.

 

       Her zaman mutlu, yarınlarından umutlu, içi sevgi dolu olunuz. Zorluklardan yılmayınız.   Hepinizin bayramını kutluyor, sevgi ile kucaklıyorum.

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.