ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI BİLSEM'LERDE ÜRETİLEN SİPERLİKLİ YÜZ KORUMA MASKELERİ ANKARA İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜMÜZE TESLİM EDİLDİ

Yeni tip Koronavirüs ile mücadele eden ülkemize, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz'ün desteği devam ediyor.
MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI BİLSEM'LERDE ÜRETİLEN SİPERLİKLİ YÜZ KORUMA MASKELERİ ANKARA İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜMÜZE TESLİM EDİLDİ

Kovid-19 ile mücadelemizde büyük rol oynayan kolluk güçlerimize dağıtılmak üzere İlimizde hizmet veren sekiz Bilim ve Sanat Merkezi tarafından 3D yazıcı ile üretilen 1200 adet yüz korumalı siperlikli yüz maskesi Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR tarafından Ankara Emniyet Müdürümüz Sayın Servet YILMAZ'a teslim edildi.

İl Emniyet Müdürümüz Sayın Servet YILMAZ'ı makamında ziyaret ederek siperlikli yüz maskelerini teslim eden Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR yaptığı konuşmada: ""Pandemi dönemi başladığı ilk günden beri biz eğitim camiası olarak şunu düşündük; gerek meslek liselerimizde gerek diğer kurumlarımızda acaba biz bu sürece nasıl katkı verebiliriz? Burada bizim yerimiz ne olur diye ekiplerimizle bir çalışma yürüttük. İlk günlerde pandemi döneminin en önemli meselesi kurumlarımızın, alanlarımızın hijyeni konusu idi. Bu anlamda Ankara'da meslek liselerimizi devreye soktuk. Dört meslek lisemizde dezenfektan malzemesi üretimine geçtik. Bu okullarımızda günlük olarak, 40 ton dezenfektan üretimi yapabiliyoruz." dedi.

Uzmanların önerisiyle de maske üretimine başladıklarını ifade eden Akpınar, şunları söyledi: "Ankara'daki dört meslek lisemizde ve daha sonrasında Olgunlaşma Enstitümüz ve Halk Eğitim Müdürlüklerimizde maske üretimine başladık. İhtiyaç olduğu zaman günlük 20 bin maske üretimi gerçekleştirebiliyoruz. Bu ihtiyacı çevre illere ve ilçelerimize gönderebiliyoruz. Öncelikle İl Sağlık Müdürlüklerimize maske göndermeye devam ediyoruz. Bilim Sanat Merkezlerimizde hemen yüz koruyucu siperliklerin hem tasarımını hem üretimini yapma çalışmasına girdik. Ankara'daki Bilim Sanat Merkezlerimiz de kendi imkanları ile bu ürünleri üretmeye başladı. Bugün burada da 1200 adet siperlikli yüz koruma maskesini Ankara İl Emniyet Müdürümüze polislerimizin kullanması için takdim ettik."

17-04-202017-04-202017-04-2020

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.