ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Şairimiz 12 Martta Taceddin Dergahında Anıldı

Milli Şairimiz 12 Martta Taceddin Dergahında Anıldı

 

İstiklal Marşı’nın kabulünün 94. yıldönümünü kutlamak ve Mehmet Akif Ersoy’u anmak için Gençlik ve Spor Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Ankara Valiliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Yazarlar Birliği tarafından düzenlenen “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” programının ilki Taceddin Dergahı’nda yapıldı.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi mehteran takımı eşliğinde İstiklal Marşının büyük bir coşkuyla söylenmesiyle başlayan programa büyük bir katılım sağlandı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç,  Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, Bakanlığın üst düzey yöneticileri ve  Mehmet Akif’in söyleminde gerçek nesil olarak gördüğü, Asım’ın nesli olarak seslendiği çok sayıda genç katıldı. Programa katılan gençlerin coşkusu, temsili birer Mehmet Akif olmaları ve 81 ilden Mehmet Akif adını taşıyan gençlerin kutlama programı için Ankara’ya gelmesi bağımsızlık şairine karşı sevgi, saygı ve hayranlıklarının somut bir göstergesi olarak vücut buldu.

 

Ankara Valisi Kılıçlar tarihteki şanlı yürüyüşün, aziz milletin karakteri ve kahramanlığının, bağımsızlık tutkusunun, vatan sevgisinin başka hiçbir eserde bu denli ortaya koyulamayacağını, bu derece içten ve duygulu söylenemeyeceğini dile getirdi ve İstiklal Marşı bizim millet olma şuurumuzu ve milli mücadele azmimizi perçinlemiştir, dedi.

 

Mehmet Akif Ersoy’un istiklal mücadelesine büyük katkı sağlayanlardan biri olduğunu ve istiklal mücadelesini ateşlediğini dile getiren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç konuşmasında: “Gençlerimizin Mehmet Akif örneğine ihtiyaçları var. Gençlerimizin ideallerine Mehmet Akif ve hedeflerini mutlaka koymalıyız.” dedi. Konuşmasının devamında 81 ilden Mehmet Akif ismini taşıyan gençlerin gelmesinden, okullarda İstiklal Marşı’nı en güzel okuma yarışmasının yapılmasından, 4 yaşındaki çocuktan 14 yaşındaki gence kadar her birinin gözlerinden yaş akıtarak, büyük bir heyecanla İstiklal Marşını ve Çanakkale Şehitleri şiirini okumasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

 

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ve Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt; Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünün il genelinde düzenlediği “Çanakkale Şehitlerine” şiirini okuma yarışmasında sırasıyla dereceye giren Esenevler Anadolu Lisesi, Mehmet Kaplan Sosyal Bilimler Lisesi ve Etlik Anadolu Lisesi öğrencilerine ödüllerini verdi.

 

Program sanatçı ve şair Ahmet Yenilmez’in Mehmet Akif’i temsil ederek yaptığı sunumla devam etti. 

 

Milli Şairimiz 12 Martta Taceddin Dergahında AnıldıMilli Şairimiz 12 Martta Taceddin Dergahında AnıldıMilli Şairimiz 12 Martta Taceddin Dergahında AnıldıMilli Şairimiz 12 Martta Taceddin Dergahında AnıldıMilli Şairimiz 12 Martta Taceddin Dergahında AnıldıMilli Şairimiz 12 Martta Taceddin Dergahında AnıldıMilli Şairimiz 12 Martta Taceddin Dergahında AnıldıMilli Şairimiz 12 Martta Taceddin Dergahında AnıldıMilli Şairimiz 12 Martta Taceddin Dergahında AnıldıMilli Şairimiz 12 Martta Taceddin Dergahında AnıldıMilli Şairimiz 12 Martta Taceddin Dergahında AnıldıMilli Şairimiz 12 Martta Taceddin Dergahında AnıldıMilli Şairimiz 12 Martta Taceddin Dergahında AnıldıMilli Şairimiz 12 Martta Taceddin Dergahında AnıldıMilli Şairimiz 12 Martta Taceddin Dergahında AnıldıMilli Şairimiz 12 Martta Taceddin Dergahında Anıldı

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.