ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ MÜCADELEMİZİN 100. YILININ ŞAMPİYONLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI

MİLLİ MÜCADELEMİZİN 100. YILININ ŞAMPİYONLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI

 

 

2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde gerçekleşen ödül töreninde "Milli Mücadelemizin 100. Yılının Şampiyonlarını" ağırladık. 2018 ? 2019 eğitim öğretim yılında okul sporları kapsamında ulusal ve uluslararası turnuvalarda ilimizi temsil eden ve birinci olan öğrencilerimizi, Milli Takımlarda görev yapan sporcularımızla bir araya getirmek ve okullarımızda sportif faaliyetlere katılımı artırmak amacıyla 73 okulumuzdan 31 branşta derece alan 210 öğrencimizin katılımı ile gerçekleşen ödül töreni MEB Şura Salonun'da gerçekleşti.

         Ankara Valimiz Sayın Vasip ŞAHİN, Vali Yardımcımız Sayın Ali SÖZEN, Talim Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Burhanettin DÖNMEZ, Ortaöğretim Genel Müdürü Sayın Yusuf BÜYÜK, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR ve eşleri Muazzez AKPINAR Hanımefendi, Milli Sporcularımız Rıza KAYAALP, Halil MUTLU, Şeref EROĞLU, Selçuk ÇEBİ, İlhan ÇITAK, Ayşegül ÖZBEGE, Nuri ZENGİN, Nurcan TAYLAN, Döndü YEŞİLYURT, Müdür Yardımcılarımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizin katıldığı törende okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler hazır bulundu.

         Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR'ın konuşmasıyla devam etti.

         Sayın AKPINAR konuşmasında: "Milli Mücadelemizin 100. Yılının Şampiyonları" ödül Töreninde bizleri onurlandıran siz değerli konuklarımıza şükranlarımı sunuyorum. Ödül törenimize hoş geldiniz! Şeref verdiniz, güç verdiniz." dedi

         Bugün ulusal başarılarıyla göğsümüzü kabartan bayrağımızı dalgalandıran, başkentimizin gurur abideleri genç sporcularımız ve onların örnek aldığı milletimizi gururlandıran milli sporcularımız ile bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR: "Spor, biliyorsunuz ki ortak ve evrensel bir dil. Biz de bu evrensel dilin yapıcılığını, birleştiriciliğini daha çok ortaya koyma adına sporu tabana yayma noktasında Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü olarak önemli çalışmalara imzalar attık, atıyoruz." dedi.

         2023 Eğitim Vizyonu kapsamında; okullarda spor kültürünü yaşatmak ve lisanslı öğrenci yetiştirmek amacıyla birçok okulda spor kulüpleri kurulup tescillerinin yapılarak faaliyete geçirildiğini söyleyen Sayın AKPIANAR; hedeflerinin, okul sporlarının daha sistemli hale getirilmesi ve yetenekli öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine uygun spor branşlarında gelişimlerini sağlamak amacıyla kulüpleri daha işlevsel bir hale getirmek olduğunu belirtti.

         Bu hedefler kapsamında konuşan Sayın AKPINAR: "2018-2019 eğitim öğretim yılı okul sporları kapsamında gerçekleştirilen Türkiye şampiyonalarında ve ISF turnuvalarında ilimizi temsil eden ve 1. olan öğrencilerimizi, milli takımlarda görev yapan sporcularımızla bir araya getirmek ve okullarımızda sportif faaliyetlere katılımı artırmak amacıyla 73 okulumuzdan 31 branşta derece alan 210 öğrencimizin katılımı ile "Milli Mücadelemizin 100. Yılının Şampiyonları" Ödül Törenini düzenledik. İstedik ki öğrencilerin erken yaşta spora yönlendirilmesinin ve genç yaşta yeteneklerinin keşfedilmesinin sonuçlarını hep birlikte görelim ve bu güzel ve özel öğrencilerimizi ödüllendireli." dedi.

         Gençlere hitap eden Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR: "İstikbalimiz olan siz gençlerimizle bu anlamlı gün vesilesiyle beraber olmaktan duyduğum bahtiyarlığı özellikle ifade etmek istiyorum. Karşımdaki şu güzel topluluğa bakarken ülkemizin aydınlık yarınlarını görüyor ve ümitvâr oluyorum. Sizlerin heyecanı, enerjisi, sizlerin dinamizmi ve coşkusu bize hep mutluluk verdi, her alanda daha güzel, daha büyük hizmetler için çalışma azmi aşıladı. Sizlerin geleceğe dair umutları, beklentileri, bizlere daha fazla çalışma şevki aşılamaktadır.

         Bizler, siz değerli gençlerimizin istikbali için, hayallerinizin önündeki engelleri kaldırmak için koşmaya, koşturmaya, gecemizi ? gündüzümüze katarak çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

         Müdürümüz Sayın AKPINAR'ın ardından kürsüye çıkan Valimiz Sayın Vasip Şahin sporun toplum ve gençler için ne kadar önemli olduğundan bahsetti.

 

MİLLİ SPORCULARIMIZA YOĞUN İLGİ

         Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği Milli Mücadelemizin 100. Yılının Şampiyonları Ödül Töreninde Dünya, Olimpiyat ve Avrupa Şampiyonu olmuş Milli Sporcularımız genç sporcularla bir araya geldi. Rıza KAYAALP, Halil MUTLU, Şeref EROĞLU, Selçuk ÇEBİ İlhan ÇITAK, Ayşegül ÖZBEGE, Nuri ZENGİN, Nurcan TAYLAN, Döndü YEŞİLYURT,  gibi ülkemizin gururu olmuş pek çok şampiyonumuz genç sporculara örnek olmak ve onlara yol göstermek için törenimize katıldılar.

 

         Çeşitli spor dallarından sporcuların gösterileri ile devam eden tören öğrencilerimize ve sporcularımıza ödüllerinin verilmesinin ardından son buldu.

30-09-201930-09-201930-09-201930-09-201930-09-201930-09-201930-09-201930-09-201930-09-201930-09-201930-09-201930-09-201930-09-2019

 

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.