ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdüründen Öğretmenler Gününde Öğretmenlere Anlamlı Ziyaret

Milli Eğitim Müdüründen Öğretmenler Gününde Öğretmenlere Anlamlı Ziyaret

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt ve beraberinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Sincan’da Adnan Menderes İlkokulu ve Etimesgut’ta TOKİ Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleriyle bir araya geldi. Bu özel ve anlamlı günlerinde öğretmenleri okullarında ziyaret eden ve onlarla sıcak bir ortamda sohbet eden Erol Bozkurt: “ Sabah Sayın Bakanımız, Müsteşarımız ve Türkiye’nin 81 ilinden gelen öğretmenlerle Anıtkabir de çelenk sunma törenindeydik. Bakanımız ve Müsteşarımız sizlere sevgilerini ve selamlarını ilettiler.” dedi.

 

Öğretmenlik mesleğinin çok güzel bir meslek olduğunu ifade eden Milli Eğitim Müdürü Bozkurt,  geçenlerde eski öğrencilerinin kendisini ziyarete geldiğini ve onları uzun yıllar sonra tekrar görmenin kendisinde oluşturduğu büyük mutluluğu ve bu mutluluğu tarif etmenin imkânsızlığını dile getirdi.

 

Öğretmenliğin özveri isteyen bir meslek olduğunu, her ferdin hayatında mutlaka çok sevip değer verdiği öğretmenlerinin bulunduğunu ifade eden Bozkurt, internette gördüğü bir paylaşımı öğretmenlere aktardı. Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: “Paylaşılan resimde bir öğretmen kollarını açmış ve bütün çocuklar öğretmenine doğru koşuyor. Bundan daha anlamlı bir tablo var mı? Gerçekten çok güzel bir mesleğimiz var. Çok önemli bir işimiz var. Biz kollarımızı açtığımızda en içten duygularıyla kollarımıza koşacak bir sürü yavrumuz var. Öğrenci ve öğretmen arasında karşılıklı bir sevgi oluşur ama bu sevgi karşılıksız bir sevgidir. Sevgilerin en anlamlısı ve en hissi olanı. İşte asıl mesleki anlamda sizi siz yapan ve öğretmenliğinizi taçlandıran da bir bakıma bu sevgidir.

 

Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren sürekli söylediğimiz bir söz var. Kurmak istediğimiz sistemin içinde işin merkezinde, temelinde öğretmenlerimiz var. Bu ülkede bir şeyleri gerçekleştirmek, gelecek nesilleri en iyi şekilde yetiştirmek istiyorsak en önemli dayanağımız sadece ve sadece öğretmenlerimizdir. O halde bizim bu kadar önemli bir konumda bulunan öğretmenlerimize yapabileceğimiz en güzel hizmet onların işlerini kolaylaştırmak ve onlara en büyük desteği vermektir.” dedi.

 

Bozkurt; TOKİ Anadolu Lisesinde kantin girişinde bir öğrenciyle yaşanan olayın kendinde oluşturduğu memnuniyeti şöyle anlattı: “ Delikanlıyla tokalaşırken fotoğrafımız çekildi o sırada delikanlı döndü bana: ‘Hocam benim gözüm kapalı çıktı fotoğrafı yeniden çekinelim.’ dedi. Çok hoşuma gitti. İşte biz böyle özgüveni yüksek bir nesil yetiştirmek istiyoruz.” dedi.

 

Öğretmenlerle tek tek ilgilenen ve onlarla sohbet eden Sayın Bozkurt, tüm öğretmenlere gül takdim ederek onların Öğretmenler Gününü en içten duygularıyla kutladı.

 

Milli Eğitim Müdüründen Öğretmenler Gününde Öğretmenlere Anlamlı ZiyaretMilli Eğitim Müdüründen Öğretmenler Gününde Öğretmenlere Anlamlı Ziyaret Milli Eğitim Müdüründen Öğretmenler Gününde Öğretmenlere Anlamlı Ziyaret Milli Eğitim Müdüründen Öğretmenler Gününde Öğretmenlere Anlamlı Ziyaret Milli Eğitim Müdüründen Öğretmenler Gününde Öğretmenlere Anlamlı Ziyaret Milli Eğitim Müdüründen Öğretmenler Gününde Öğretmenlere Anlamlı Ziyaret Milli Eğitim Müdüründen Öğretmenler Gününde Öğretmenlere Anlamlı Ziyaret Milli Eğitim Müdüründen Öğretmenler Gününde Öğretmenlere Anlamlı Ziyaret Milli Eğitim Müdüründen Öğretmenler Gününde Öğretmenlere Anlamlı Ziyaret Milli Eğitim Müdüründen Öğretmenler Gününde Öğretmenlere Anlamlı Ziyaret Milli Eğitim Müdüründen Öğretmenler Gününde Öğretmenlere Anlamlı Ziyaret Milli Eğitim Müdüründen Öğretmenler Gününde Öğretmenlere Anlamlı Ziyaret Milli Eğitim Müdüründen Öğretmenler Gününde Öğretmenlere Anlamlı Ziyaret Milli Eğitim Müdüründen Öğretmenler Gününde Öğretmenlere Anlamlı Ziyaret

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.