ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

 

 

Cumhuriyetimizin 96. yılını kutladığımız bu gün; geleceğe, büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürüme azmi ve kararlılığı içindeyiz. Bugün vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden daha çok ehemmiyet vermekteyiz.

 

          Üstat Mehmet Akif Ersoy bir şiirinde: "Zannetme ki ecdadın asırlarca uyudu, nereden bulacaktın o zaman eldeki yurdu!" ifadesi ile Cumhuriyet'e giden bu meşakkatli yolda ordusuyla, çocuğuyla, genciyle, kadınıyla ve tüm benliği ile ecdadımızın verdiği mücadelenin ehemmiyetini kısaca özetlemiştir.

 

          Trablusgarp'ta, Balkanlarda, Çanakkale'de, Kurtuluş Savaş'ında, Sakarya'da sabrımızı, gücümüzü, azmimizi gösterdiğimiz gibi bu günde birliğimizi, dirliğimizi, sevgimizi gösterelim.

Bizlere düşen görev Türkiye Cumhuriyeti'nin adını başarılarla yaşatmaktır.

 

          Dünyada mazlumların umudu olan Türkiye'miz, tarihte olduğu gibi bugün de dünyada adaletin ve merhametin sembolüdür. Bu bağlamda öncelikli 2023 hedefi bizim için çizilmiş bir ufuktur. Bu hedefe ulaşmada bir an bile duraksamamalı ve daima çalışmalıyız.        

 

        Sevgili Öğrencilerim, Kıymetli Öğretmenler ve Değerli Veliler!

Bu önemli günde hepimiz üzerimize düşen sorumluluğun bilinci ile hareket etmeli, yılmadan çalışmalı ve huzur içerisinde bu güzel vatanı bizden sonraki nesillere emanet etmeliyiz.

 

          Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve canından aziz bildiği vatanı için, kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yâd ediyor, Cumhuriyet Bayramınızı en kalbi duygularımla kutluyorum.

 

 

                                                                                                               

                                                                                                                Turan AKPINAR

                                                                                                      Ankara İl Millî Eğitim Müdürü

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.