ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR´IN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR´IN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

            Başöğretmenimiz , Cumhuriyetin kurucusu, ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 82. yıl dönümünde, rahmetle anıyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte, ahirete irtihal etmiş tüm gazilerimize ve şehitlerimize minnettarlığımı ifade ediyorum.

            Başöğretmenimiz, önderlik ettiği istiklâl mücadelesi, elde ettiği eşsiz zaferler ve milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirerek kurduğu Cumhuriyeti ile; adını tarihe nakşettirmiş kahraman bir asker, saygın bir liderdir. Başkomutan olarak elde ettiği büyük zaferler ve kurucusu olduğu Cumhuriyet ile tarihimizdeki müstesna yerini alan Atatürk, aziz milletimizin ve tüm dünyanın takdirini kazanmıştır.

            Atatürk önderliğinde verilen İstikâl Mücadelesi ile aziz milletimiz, esarete boyun eğmeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir. Onun; istiklâli ve istikbâli için kanıyla, canıyla, yüreğiyle mücadele eden, vatanını ve bayrağını kahramanca savunan aziz milletimize duyduğu sonsuz güveni, vatan sevgisi ve çalışma azmi bizim için aydınlık bir geleceğin kapılarını aralamıştır.

            Bir milletin yeniden diriliş destanının yazıldığı, Anadolu'da bağımsızlığa giden yolu açan Kurtuluş Savaşı'mızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, büyük başarıları ve milletimize çizdiği çağdaş uygarlık yolu ile sonsuza dek sevgi ve özlemle hatırlanacaktır.

            Başöğretmenimizin "Öğretmenler ! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır." hedefini; "Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister." idealini yerine getirmek; istiklâl ve istikbâlimizi tehdit eden unsurları fark eden, onların her türlü çabasını boşa çıkaracak çalışkanlıkta, dirayette olan, özgüveni gelişmiş, millet, tarih ve bayrak şuurunu benimsemiş nesiller yetiştirmek için var gücümüzle çalışmaktayız. Müsterih ol !

            Bu düşüncelerle, bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti ve Cumhuriyet neslini muasır medeniyetlerin üzerine çıkaracağımıza olan inancımızı yineleyerek, vefatının 82. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Ruhları şâd olsun!

 

                                                                                                       Turan AKPINAR

                                                                                           Ankara İl Milli Eğitim Müdürü

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.